Про це в етері телеканалу КИЇВ24 розповів політолог-міжнародник Максим Несвітайлов.
За його словами, політичний дискурс стосовно ухвалення рішення про дозвіл на використання далекобійної зброї по території РФ розвивався за логічним сценарієм.
Етап, на якому ми перебуваємо зараз, значною мірою прискорило те, що відбувся витік інформації. Іран передав вже Росії понад 200 балістичних ракет.
Він додав, що Штати, виходячи зі своєї стратегії дзеркальної відповіді на нові етапи ескалації, не могли ігнорувати факт передачі ракет від Ірану.
Вони говорили попередньо, якщо Іран передасть балістичні ракети Російській Федерації, то це буде новим етапом ескалації. Іран передав ці ракети. Ігнорувати цю інформацію вони в Штатах не можуть, тому що це буде виглядати як слабкість.
Експерт зазначив, що нині Україна навіть пришвидшеними темпами рухається до отримання дозволу.
Що відомо про дозвіл бити вглиб РФ
Президент Зеленський закликав зняти обмеження на удари вглиб РФ для атак на російські аеродроми, але західні партнери поки не погоджуються. Через це Україна не може знищувати носії керованих авіабомб, які атакують мирні міста.
Голова Пентагону 6 вересня зазначив, що далекобійної зброї українцям не дають, бо вони вже мають своє озброєння.
Президент США Джо Байден сьогодні, 13 вересня, зустрівся з прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером. Перед зустріччю повідомлялося, що сторони мають обговорити дозвіл для ЗСУ на удари вглиб Росії.
Держсекретар США Ентоні Блінкен також зазначав 12 вересня, що Білому дому потрібно змінити свою думку щодо використання Україною далекобійної зброї, адже умови війни змінилися також.