Про це очільник Державної служби статистики Ігор Вернер заявив на пресконференції, передає Еспресо.

Він зазначив, що єдиним шляхом для України отримати достовірну інформацію щодо чисельності населення є проведення Всеукраїнського перепису населення.

Однак, за його словами, він можливий лише після закінчення дії правового режиму воєнного стану.

Вернер додав, що перепис є основою того, як Україна отримувала дані про чисельність населення, народжуваність, смерність та міграцію.

На жаль, у 2022 році ви пам’ятаєте процеси, які відбувалися. Насамперед, неконтрольована міграція. Коли у людини рвуться бомби над головою, вона змушена тікати, вона менш за все думає про те, що їй треба десь стати на облік, знятися з обліку. Так ми втратили ключовий напрям міграції.

Посадовець розповів, що за 2022 рік смертність населення у порівнянні з 2021 роком нібито зменшилася на 25%, а у 2023 році — на 31%.

Ми розуміємо, що ці дані хибні. Зрозуміло, що ці цифри є, але чи можемо ми їх використовувати для вироблення офіційної статистики? Ні.

Глава Державної служби статистики звернув увагу, що у 2022 році вони звернулися до операторів мобільного зв’язку, щоб «принаймні оцінити чисельність населення, яке на сьогодні є в Україні», однак моделі, які використовують оператори, наразі не застосовуються у повному обсязі.

У жовтні 2023 року уряд України скасував проведення Всеукраїнського перепису населення. Тоді заявили, що Державна служба статистики має повторно внести пропозицію про перепис населення, коли в країні скасують воєнний стан.