Про це розповів в ефірі КИЇВ24 СЕО консалтингової компанії, ексдипломат Вадим Трюхан.
Олександр Усик став одним із символів України. У 2009 році була подібна ситуація з Віталієм Кличком. Коли він зі своїм братом були символами України в царині спорту. Його у Німеччині затримали і конфіскували певні особисті речі. Теж тоді підключався консул і намагався цю ситуацію владнати.
Він додав, що нині Олександр Усик також є символом України. Тож якби держава не змогла його захистити, це було б не дуже добре. Тому через цю ситуацію Україна сама підняла для себе планку.
Тепер, якщо будь-який громадянин потрапить в таку ж ситуацію, то консул змушений буде реагувати. Він не зможе сказати, що він зайнятий. Бо у нас тоді будуть громадяни різного сорту.
У польському аеропорту затримали Усика: що відомо
Ввечері 17 вересня українського боксера Олександра Усика було затримано в аеропорту Кракова. Про це повідомив перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань молоді та спорту Жан Беленюк, який зазначив, що обставини інциденту наразі з’ясовуються. Він також опублікував відео затримання Усика.
Міністерство закордонних справ України заявило, що генеральний консул у Кракові терміново вирушив до аеропорту для з’ясування обставин затримання. Речник МЗС Георгій Тихий наголосив, що Україна рішуче засуджує таке ставлення до свого громадянина та чемпіона світу.
Президент України Володимир Зеленський також виразив своє обурення та доручив міністрам закордонних справ та внутрішніх справ з’ясувати всі деталі цього інциденту.
Сам Олександр Усик пізніше прокоментував інцидент, повідомивши, що його звільнили та назвав затримання непорозумінням, яке швидко вирішилося.
У середу, 18 вересня, промоутер Анджей Василевський розповів, чому українського боксера Олександра Усика затримали в аеропорту у польському Кракові. За його словами, боксер приїхав з Києва до Кракова на автівці та звідти хотів летіти до Іспанії на тренування. Однак польські служби відмовилися пустити тренера Усика Сергія Лапіна на борт літака.