Про це йшлось на засіданні суду 19 жовтня, пише автор книги Вахтанг Кіпіані.

"Іменем України". Суддя Заставенко вирішила, що 6 епізодів книги "Справа Василя Стуса" є неправдою. Два смішних моменти – не можу тепер згадувати всує тов. Медведчука, але називати "сином поліцая" можна 😉

Опубліковано Вахтанг Кіпіані Понеділок, 19 жовтня 2020 р.

Суддя Марина Заставенко зачитада, що позов Медведчука задоволено лише частково: “Цивільну справу за позовом Медведчука до Кіпіані та ТОВ “Віват” задовольнити частково, визнати недостовірною та такою, що порушує особисті немайнові права Медведчука на повагу до честі та гідності, недоторканості ділової репутації інформацію, поширену у книзі “Справа Василя Стуса”. Зобов’язати Кіпіані, ТОВ “Віват” видалити з книги “Справа Василя Стуса” інформацію про особу Віктора Медведчука. Заборонити Кіпіані та ТОВ “Віват” розповсюджувати надрукований тираж книги “Справа Василя Стуса” до усунення порушення особистого немайнового права Медведчука”.

Зокрема, суд визнав недостовірними та такими, що порушують особисті немайнові права Медведчука, кілька фраз з книги:

  • на сторінці 661 – “є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук”,
  • на сторінці 664 – “Медведчук на суді визнав, що всі “злочини”, нібито вчинені його підзахисним, “заслуговують на покарання”,
  • на сторінці 664 – “він фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати?”,
  • на сторінці 7 – “розпинав поета призначений державою адвокат Медведчук”,
  • на сторінці 663 – “шістка комуністичної системи адвокат Медведчук”,
  • на сторінці 664 – “злочин перед поетом юрист Медведчук здійснив ще і тим, що не повідомив родині про початок розгляду справи”.

Суд також заборонив поширювати інформацію, яка міститься у конкретних розділах книги та дозволяє ідентифікувати Віктора Медведчука як персонажа твору, у ЗМІ, на радію, телебаченні та в інтернеті.

У решті позову Медведчука до Кіпіані та ТОВ “Віват” суд відмовив. Суд також відмовив у задоволенні позовних вимог до Приватного підприємства “Юнісофт”.

Суддя постановила стягнути з Кіпіані та ТОВ “Віват” на користь Медведчука судовий збір по 768,4 гривні з кожного.

Сторони можуть оскаржити рішення упродовж 30 днів.

Нагадаємо, Медведчук був державним захисником українського поета Василя Стуса. Його часто звинувачують у порушенні норм адвокатської етики під час цього процесу. Сам він своєї провини не визнає. Книга “Справа Василя Стуса” вийшла друком у травні 2019 року та отримала низку премій. Книга Кіпіані на 90% складається з архівних документів. Думки автора побудовані на фактах, які містяться, в тому числі, в фактологічній частині книги. У серпні 2019 року Медведчук подав позов до суду, яким вимагав заборонити розповсюдження книги “Справа Василя Стуса” авторства історика і журналіста Вахтанга Кіпіані. У видавництві Vivat вказали на неприховану спробу прямого тиску на свободу слова і друку в Україні.

Фото: Фейсбук Кіпіані