Про це повідомив очільник Київської ОВА Руслан Кравченко.
Він розповів, що у Вишгородському, Броварському, Обухівському та Бориспільському районах спалахнули торф’яники, трав’яний настил та лісова підстилка. Рятувальники продовжують ліквідовувати загоряння.
Очільник ОВА додав, що в області також зафіксували перевищення допустимих концентрацій хімічних і біологічних речовин. Водночас радіаційний фон у межах норми.
Кравченко додав, що задимлення також виникло через сезонні перепади температури. Тепле повітря та вологість спричиняють туман, тож продукти горіння не розсіюються.
“До поліпшення ситуації зі станом повітря фахівці рекомендують обмежити перебування на вулиці, закрити вікна у приміщеннях та не проводити провітрювання, пити багато води”, — підсумував очільник ОВА.
У Києві погіршилася якість повітря: що відомо
Нагадаємо, від ранку 20 вересня у Києві фіксують погіршення стану повітря. У КМДА рекомендували утриматися від провітрювання приміщення та обмежити тривале перебування на вулиці. Ймовірною причиною тимчасового погіршення стану повітря зазначають пожежі в екосистемі Київської області.
Тим часом 20 вересня за рейтингом IQAir Україна піднялася на першу сходинку у світовому рейтингу міст з найбруднішим повітрям. Станом на 09:48 20 вересня загальний індекс забруднення повітря в столиці становив вже 176.
Крім того, зранку 20 вересня працівники Бориспільської філії ДП “Ліси України” виявили нове займання. Причина — робота протиповітряної оборони.
Зазначається, що під час нічної атаки російських дронів 20 вересня працювала ППО в Київській області. Через це, за інформацією Столичного лісового офісу, зайнялась пожежа у межах відповідальності Бориспільської філії ДП “Ліси України”.
Тим часом у МВС назвали причину погіршення якості повітря. Його могли викликати зміни вітру та осередки пожеж в екосистемах.