Про це повідомили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.
Міністерка Світлана Гринчук підтвердила, що задимлення сталося через пожежі в екосистемах і горіння торф’яників. Їхнім основним викидом є компоненти диму — тонкодисперсні частки PM2.5 (пил з діаметром часток до 2,5 мікрона) та PM10 (пил з діаметром часток до 10 мікронів).
Крім того, на появу смогу також впливають сезонні перепади температур. Вони викликають накопичення шкідливих речовин у приземному шарі повітря.
Тож, за словами Світлани Гринчук, станом на 13:30 у повітрі Києва та його околицях фіксується перевищення дрібнодисперсних частинок (пил, сажа, дим). Діоксид азоту, діоксид сірки – у нормі.
Показники мають покращитися найближчим часом.
Якість повітря в Україні погіршилась
У Києві 20 вересня зафіксували погіршення стану повітря. Зокрема попереджають про підвищення концентрації зважених часток (пилу). За даними застосунку “Київ Цифровий”, індекс забруднення повітря в Подільському та Святошинському районах перевищує 100 одиниць. У більшій частині міста рівень забруднення — шкідливий.
У МВС пояснили, що смог у столиці міг утворитись через зміни вітру та осередки пожеж в екосистемах України.
Однак не лише кияни страждають від забрудненості повітря. Низку міст України 20 вересня затягнуло їдким смогом, а саме: Конотоп, Луцьк й Харків, а ще погіршення повітря фіксують на Чернігівщині.