Про це заявив представник Офісу директора національної розвідки (ODNI), який говорив на умовах анонімності, передає Reuters.

За словами представника Офісу директора національної розвідки, це є частиною ширшої стратегії підтримки кандидата від Республіканської партії Дональда Трампа. 

Контент, створений Кремлем за допомогою штучного інтелекту (ШІ), “відповідає широким зусиллям Росії підвищити рейтинг Дональда Трампа і дискредитувати Камалу Гарріс, у тому числі через “конспірологічні наративи”, йдеться в матеріалі.

Вплив інших країн на США

Як пояснив представник ODNI, Росія є більш досвідченим гравцем, який має краще розуміння американської виборчої системи та визначає відповідні цілі для впливу.

До прикладу, Міністерство юстиції заявило 9 липня про зрив підтримуваної Москвою операції, яка використовувала розширені ШІ облікові записи соціальних мереж для поширення прокремлівських повідомлень у США та інших країнах.

Крім Росії, для впливу на глобальні погляди ШІ також використовують Китай та Іран. Проте, поки що вони не використовували його для втручання у вибори США, зазначив офіційний представник розвідки.

Росія заперечувала втручання у вибори в США. Посольство Росії у Вашингтоні наразі не надало негайної відповіді на запит про коментар, пише Reuters.

Фейки РФ

Зазначимо, що видання The Guardian дізналося, що Росія створювала підроблені новинні сайти, зареєстровані у Великій Британії, та поширювала дезінформацію про західні компанії, що працюють в Україні. Зокрема контент на цих фейкових сайтах швидше за все був згенерований ШІ.

Неправдиві розповіді про Україну та її союзників уже поширювалися в мережі до вторгнення в лютому 2022 року. Зокрема компанія NewsGuard заявила, що виявила 627 сайтів, що поширюють міфи про війну в Україні.