Про це повідомляє Defense Express.
На відео, яке зняли сапери під час знешкодження авіабомби біля Запоріжжя, експерти помітили, що це, ймовірно, ФАБ-500Т, яку росіяни могли оснастити уніфікованим модулем планування та корекції (УМПК).
ФАБ-500Т була розроблена ще в радянські часи для використання на розвідувально-ударних літаках МіГ-25РБ, які могли розганятися до швидкості 3000 км/год. Літак за таких умов дозволяв бомбі досягати відстані 30-40 км, однак з новим модулем дальність польоту могла зрости.
У березні 2023 року російська пропаганда опублікувала кадри, що вказували на можливе відновлення виробництва таких бомб. З урахуванням оснащення УМПК, радіус дії бомби може перевищувати 70 км, що є стандартною дальністю для сучасних авіабомб, які використовує ворог.
Що ще відомо про ФАБ-500Т
ФАБ-500 — це 500-кілограмова авіабомба з фугасною боєголовкою, яка має кілька модифікацій. Перша версія — М-54 — була випущена в 1954 році для використання на важких бомбардувальниках. У 1962 році з’явилася версія М-62 з покращеною аеродинамікою, спеціально розроблена для винищувачів-бомбардувальників.
ФАБ-500Т — це варіант цієї бомби, що має індекс “Т”, який вказує на її термостійкість. Ця модифікація призначена для застосування на надзвукових літаках МіГ-25РБ, які могли досягати швидкості до 3000 км/год, тому корпус бомби був спроєктований для витримування високих температурних навантажень.
Завдяки подовженій аеродинамічній формі ФАБ-500Т має здатність летіти на відстань 30-40 км навіть без додаткових планувальних або коректувальних модулів, що робить її ефективною для високошвидкісних літаків.
Раніше ми розповідали, що варто знати про літак Як-130, який залетів у повітряний простір України 24 вересня вдень. Як-130 є одним із двох типів навчально-бойових літаків білоруських повітряних сил, поряд із застарілим L-39. Це дозвуковий реактивний літак, основне призначення якого — навчання пілотів.