Про це пише The Washington Post.

Ця зима стане найгіршою в сучасній історії України через масовані російські удари по енергетичній інфраструктурі, що вплине не тільки на цивільне населення, але й на забезпечення українських військ на передовій.  Згідно з матеріалом, найоптимістичніший сценарій передбачає відключення світла на 4 години на добу. Проте є й гірші варіанти — по 20 годин без світла та лише 4 години електропостачання на добу.

Президент Володимир Зеленський у своєму виступі на Генеральній Асамблеї ООН наголосив, що Володимир Путін намагається зламати волю українців, атакуючи енергетичну інфраструктуру. Ці атаки мають на меті залишити мільйони людей у темряві та холоді, змусивши їх страждати й капітулювати.

Як зазначає видання, наслідки тривалих відключень електроенергії можуть бути дуже серйозними: від перебоїв з водопостачанням та опаленням до подальшого погіршення економіки. Але найбільшим викликом стане моральне виснаження українців. Це особливо важливо, адже багато військових підрозділів отримують підтримку від цивільних через пожертви на необхідне обладнання. Якщо ресурси людей вичерпаються, підтримка може скоротитися, що матиме прямі військові наслідки.

Високопоставлений український чиновник, який залишився анонімним, висловив занепокоєння, що через енергетичні труднощі українці можуть стати пригніченими й злими. Він зазначив, що після такої зими може бути важко знайти консенсус у суспільстві.

Антон Грушецький, директор Київського міжнародного інституту соціології, вважає, що важкі умови можуть вплинути на ставлення українців до війни. Хоча зараз більшість населення проти миру з Росією “за будь-яку ціну”, спостерігається зростання кількості людей, готових до компромісів заради припинення війни.

Чи загрожує Україні блекаут взимку

Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко в ефірі КИЇВ24 повідомив, що наразі існує імовірність блекауту взимку, але вона невисока.

Зараз неможливо сказати, в яких умовах українці будуть проходити зимовий опалювальний сезон. Держава готується до зими та можливих атак Росії, захищаючи енергооб’єкти першим та другим рівнем захисту. Про це розповів премʼєр-міністр України Денис Шмигаль під час пресконференції 10 вересня.