Про це повідомив Офіс президента України.
Під час зустрічі Зеленський ознайомив сенаторів із ключовими пунктами Плану перемоги.
“Тут, у столиці США, ми маємо багато друзів, які з перших днів повномасштабного вторгнення стоять пліч-о-пліч з українцями в боротьбі за свободу та незалежність. Дякую кожному члену Сенату за таку підтримку”, – сказав він.
Серед тем, які глава української держави обговорив із членами Сенату США, найбільшу увагу приділили ситуації на передовій, першочерговим потребам армії, спільному виробництву зброї та ключовим напрямам подальшої американської підтримки. Пріоритет України – додаткові системи протиповітряної оборони та ракети до них. Також Зеленський обговорив з американськими законодавцями питання посилення санкційного тиску на Росію та використання доходів від заморожених російських активів для потреб України.
У Білому домі почалася зустріч з Байденом
Після зустрічі із сенаторами Володимир Зеленський вирушив до Білого дому, де зустрівся із віцепрезиденткою США Камалою Гарріс та президентом США Джо Байденом. Під час перемовин український лідер детально представить деталі свого Плану перемоги у війні з РФ. Зустріч Байдена та Зеленського відбувається в Овальному кабінеті.
Що очікується від зустрічі Зеленського і Байдена
Візит Зеленського до Білого дому в четвер, 26 вересня, може стати його останнім шансом переконати Байдена посилити допомогу Україні перед тим, як американський президент залишить свою посаду. Точні деталі Плану перемоги, який представить президент України, невідомі, оскільки українська сторона його ретельно тримала в таємниці, допоки він не буде представлений американському лідеру.
Вперше Зеленський згадав про свій План перемоги ще влітку. Він зазначив, що його реалізація потребує швидких рішень партнерів, зокрема у період з жовтня по грудень. Керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив під час виступу в Раді з міжнародних відносин у Нью-Йорку, що запрошення України до НАТО є частиною Плану перемоги, який має представити Україна у США.
Водночас деякі західні лідери вважають, що План перемоги не матиме прориву, адже є лишень “списком побажань”, а не стратегічною пропозицією.