Національна рада з питань телебачення і радіомовлення висловила сподівання, що невдовзі влада зможе повністю заблокувати Телеграм на території України.

КИЇВ24
Месенджер «Телеграм». Фото: Getty Images

Про це 9 жовтня 2024 року повідомили на сайті Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.

Там зазначили, що їхнім працівникам вже заборонили користувалися месенджером на службових пристроях й ввели особливий порядок доступу до застосунку.

У Нацраді також уточнили, що вони створюють окрему мережу для аналізу контенту діяльності медіа на платформі “Телеграм”.

Урядовий орган управління висловив сподівання, що невдовзі влада зможе повністю заблокувати Телеграм на території України.

Ми сподіваємося, що поточний стан протидії ризикам, що пов’язані з використанням цієї соцмережі державними органами, є проміжним, і невдовзі Телеграм буде повністю заблокований в Україні, як свого часу було заблоковано Однокласники, ВКонтакті, всі сервіси компаній Яндекс та МейлРу.

Заборона месенджера «Телеграм» в Україні

Нагадаємо, що в Україні довгий час йдуть дискусії щодо обмеження телеграму. Українська влада наголошує, що головна проблема полягає в анонімному поширенні інформації у месенджері.

Розмови про закриття Телеграму відновилися, коли у Франції 24 серпня 2024 року був затриманий засновник месенджера Павло Дуров. Водночас президент України Володимир Зеленський 27 серпня 2024 зазначив, що тимчасове затримання Дурова ніяк не впливає на роботу месенджера в Україні.

20 вересня 2024 року Рада національної безпеки й оборони прийняла рішення про обмеження використання телеграму в органах державної влади, військових формуваннях та на об’єктах критичної інфраструктури. Також голова комітету ВРУ з питань свободи слова Ярослав Юрчишин зазначив, що у випадку публікацій російської пропаганди в телеграм-каналах їхніх власників чекає деанонімізація.

Вже 7 жовтня 2024 року за рекомендацією Ради національної безпеки й оборони України для Верховної Ради обмежили використання телеграму. Рішення стосується саме працівників апарату ВР та не обмежує використання месенджера в особистих цілях. За словами нардепа від «Голосу» та голови комітету Верховної Ради України з питань свободи слова Ярослава Юрчишина, вже були приклади, коли сторонні особи отримували дані держпрацівників через телеграм, яким користувалися на робочих пристроях. На його думку, цим розпорядженням вони мінімізують ризики.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
19 Квітня 2025
Більше новин