Про це в етері КИЇВ24 розповів народний депутат України від фракції “Слуга народу”, член комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк.

Пільговий тариф автоматично не нараховуватиметься. Потрібно звернутися у відповідні установи, аби отримати його. Також мати документ на квартиру чи на будинок, де стоїть відмітка відповідних служб – або БТІ (Бюро технічної інвентаризації), або приватних компаній, які займаються виготовленням технічних паспортів.

За словами Нагорняка, документ має мати відмітку, що саме цей об’єкт обладнано електрокотлом.

Потім з цим документом з відміткою треба йти в місцевий або в обласний РЕМ (Розумне енергетичне місто). Постачальник послуг з наступного місяця, з 1 числа, може нараховувати пільговий тариф 2 грн 64 коп. Але важливо, щоб там була відмітка, що у вас електроопалення і ви відімкнені від централізованого опалення. 

Чи зберігатиметься при цьому пільговий нічний тариф

Як пояснив Нагорняк, дві пільги бути не може. Тобто буде одна пільга — 2 грн 64 коп. — за фіксовані 2000 кВт. 

У випадку, якщо ви спожили 2100 кВт, то буде рахуватися по 4 грн 32 копійки.

Нагадаємо, що з 1 жовтня тариф на електроенергію в Україні знизиться з 4,32 до 2,64 грн за 1 кВт-год для тих, хто використовує струм для опалення. Однак для цього потрібно мати проєкт електроопалення. Детальніше, як це працюватиме та чи відрізняється ціна залежно від лічильника, читайте в КИЇВ24.