Про це розповіла українська журналістка, головна редакторка онлайн-видання “Українська правда” Севгіль Мусаєва в етері КИЇВ24.
Вона зазначила, що Офіс президента наклав заборону на спілкування представникам влади з УП, а також дзвонив рекламодавцям, щоб вони не підтримували заходи видання.
За словами головної редакторки, ситуація дуже загострилася після пресконференції, на якій Володимир Зеленський відверто емоційно спілкувався з журналістом “Української правди” Романом Кравцем.
Саме після цього інциденту видання почали інформувати, що заборона поширилась на велику кількість відомств та на міністерства. Також існує заборона на спілкування з УП мерам міст.
“Їм телефонували з ОП та сварили за комунікацію з УП. Ми стикалися з цими практиками раніше, але після пресконференції це погіршилося. Тому ми вирішили, що маємо про це повідомити нашим читачам, щоб вони розуміли, що відбувається”, — каже Мусаєва.
Тиск на видання “Українська правда” з боку Офісу президента: усі деталі
9 жовтня популярне інформаційне видання “Українська правда” зробило заяву. У ній журналісти заявили про системний тиск з боку Офісу президента.
Зокрема, загрозу для сталої роботи редакції медійники вбачають у блокуванні спікерів від влади щодо спілкування з журналістами “Української правди” та участі в заходах, тиск на бізнес з метою зупинити рекламну співпрацю з “Українською правдою”.
В ОП нині не коментували заяву «Української правди». Радіо Свобода звернулося до пресслужби президента Зеленського по коментар щодо ситуації. «Комітет захисту журналістів» також повідомив, що звернувся до Офісу президента за коментарем, але не отримав жодної відповіді.
Водночас сьогодні, 11 жовтня, міжнародна організація закликала українську владу припинити тиск на “Українську правду”. У заяві «Комітету захисту журналістів» (CPJ) зазначено, що “українська влада ніколи не повинна перешкоджати проведенню журналістських розслідувань, як у мирний, так і у воєнний час”.