Про це повідомила посолка США при НАТО Джуліан Сміт, пише hromadske.

Позиція НАТО стосовно майбутнього членства України в Альянсі є дуже чіткою. Ми заявили цього літа на ювілейному 75-му саміті НАТО у Вашингтоні, що Україна перебуває на незворотному шляху до членства і стане членом Альянсу.

Однак у короткостроковій перспективі подібних планів немає. Проте пані посол запевнила, що НАТО та офіційний Київ працюють над тим, щоб Україна рухалася до майбутнього членства.

Нагадаємо, 16 жовтня українська посолка при НАТО Наталія Галібаренко розповіла, що Україна просить про запрошення до Альянсу ще до того моменту, як президент США Джо Байден залишить свою посаду.

За її словами, таке рішення має стати гідним для Байдена як президента. А також усунути «головне яблуко розбрату» між Києвом і Москвою. Адже коли Росія розв’язала війну проти України, вона посилалася на потенційне членство нашої країни в НАТО. Натомість українська сторона наполягала, що Україні потрібно вступити в Альянс, щоб протидіяти агресії окупантів.

Зеленський представив План перемоги

Нагадаємо, 16 жовтня 2024 року президент України Володимир Зеленський виступив у Верховній Раді й представив План перемоги. Український план містить п’ять пунктів і три таємні додатки. Перший пункт є геополітичним, другий і третій — військові, четвертий — економічний, а п’ятий — безпековий. Перші чотири пункти треба реалізувати під час війни, натомість п’ятий є післявоєнним.

Зазначимо, що український План перемоги включає: запрошення України до НАТО, збиття дронів у небі над Україною, зняття обмежень на застосування ракет Заходу по військових обʼєктах на території РФ, спільне з партнерами виробництво зброї, підписання спеціальної угоди з іншими країнами про інвестування у видобуток і використання українських цінних ресурсів, використання досвіду ЗСУ для зміцнення Європи тощо.

За словами глави держави, якщо все «буде йти по плану», то війну можна закінчити до кінця 2025 року.

Водночас 16 жовтня політичний експерт Андрій Городницький в ефірі КИЇВ24 сказав, що Сполучені Штати Америки не нададуть Україні запрошення до НАТО, оскільки для них це наразі не вигідно. За його словами, перший пункт Плану перемоги про запрошення до НАТО виглядає нереалістичним.