Про це розповів учасник російсько-української війни, громадський активіст, юрист Олег Симороз в ефірі КИЇВ24.

Насправді підготовка є досить болючим питанням. На жаль, треба було робити це набагато швидше. Але знаєте, язик не повертається сказати, що це якісь суттєві серйозні зміни, які суттєво покращать ситуацію навчання рекрутів в Збройних силах України.

Він пояснив, що річ не у тому, що в Україні збільшили терміни військової підготовки з місяця до півтора. Адже, за його словами, проблема набагато глибша. Зокрема, у методології навчань є поширеною практика, коли інструктор не має бойового досвіду, але при цьому намагається вчити новобранців.

Тому тут комплексний підхід. Це комплексна проблема, яка тягнеться у нас спочатку, як людей, в принципі, мобілізовують, а потім хтось залишається на навчання.

Тож нині мобілізацію, рекрутинг і навчання військовозобов’язаних здійснюють за старою системою, яка залишилася з СРСР. Тому, за словами Симороза, проблема полягає не у термінах.

Тут справді треба змінювати кардинальні підходи, створювати рекрутингові центри, рекрутинг від центру буде відрізнятися від цих так званих навчань, від цих, прости, Господи, Десни і решти прекрасних місць тим, що безпосередньо бригади вже з перших днів, коли людина ще буде в центрі комплектування, будуть одразу займатися своїм новобранцем.

Нагадаємо, 19 жовтня тривалість військового вишколу мобілізованих збільшили із 30 днів до 1,5 місяця.

Зазначається, що головнокомандувач Олександр Сирський заявив про початок дії проєкту на базі чотирьох навчальних центрів із залученням близько 500 військовослужбовців.

Окрім того, оновлено програму військового вишколу. Вона передбачає:

  • вивчення основ застосування БпЛА;
  • вивчення основ окопних засобів радіоелектронної боротьби;
  • посилення тактико-вогневої підготовки;
  • посилення вивчення основ розвідувально-диверсійної діяльності та навичок виживання.