Відповідний коментар речниці Нацполіції Юлії Гірдвіліс прозвучав в ефірі телемарафону.

Інформація про те, що підлітки мають впливових батьків, здебільшого не відповідає дійсності. Батько одного з них є колишнім посадовцем, зараз він пенсіонер. Решта батьків — це працівники приватного бізнесу, закладів освіти, держслужбовці. Поліцейська заявила, що повідомлення нібито це люди із великими статками, не підтвердилися.

“Решта батьків —  це працівники приватного бізнесу, закладів освіти, держслужбовці. Якихось там великих статків, чи це інформація, що це нібито мажори — не знаходить свого підтвердження”, — розповіла вона.

Крім цього, речниця також заперечила чутки про те, що нібито поліція супроводжувала підлітків. “Підлітки їхали за цією автівкою, за екіпажем поліції, саме коли вони з проблисковими маячками прямували на один із викликів, а подали це так нібито їх супроводжує поліція”, — додала вона.

Нагадаємо, що у двох із шести неповнолітніх правоохоронці провели обшуки, під час яких було вилучено зброю. Один із них раніше фігурував у скандальній справі. Проти нього відкривали кримінальне провадження за фактом виправдання російської агресії. На момент нещодавнього скандалу хлопець ще перебував на пробаційному нагляді.

Реакція військового

Командир штурмової групи 3-ї ОШБр Данило “Серфер” Смирнов емоційно відреагував на скандал з підлітками, які у Києві слухали російську музику та розкидали долари. Він наголосив, що такі дії є неприпустимими, поки інші молоді хлопці та дівчата віддають своє життя за Україну.

“Яке право мають “якісь мажори” топтати прапор, поки їх однолітки віддають за нього й за країну життя? Коли ці “тіпи” відкрито набирають поліцію й кажуть, що ось вони, а ніхто нічого не робить, які дії ви хочете бачити? Що по вашому будуть думати молоді хлопці та дівчата, які у своє повноліття бачили не “доріжки коксу”, а кров бруд, крики та війну?”, —  написав військовий.

У дописі військовий наводить приклад своїх побратимів, які в тому ж віці обрали захищати країну, а не ганьбити її. Їхній вибір — це про честь, відвагу та любов до Батьківщини, тоді як поведінка зухвалих хлопців у столиці — це сором та ганьба.

Деталі

У мережі 10 січня з’явилося кілька відео, на яких імовірні представники “золотої молоді” Києва, перешкоджають руху транспорту в центрі міста, бо їм захотілося попалити. На відео також зафіксовано, як ці особи підрізають автомобілі та викидають доларові купюри з машини на вулицю Хрещатик, проїжджаючи повз меморіал загиблим захисникам у центрі столиці. Свої витівки вони викладали в соцмережі, де один з учасників заявив, що «всі проблеми вирішать «подарунки» від їхніх батьків». На кадрах також нібито видно супровід поліції. Натомість правоохоронці це спростували.

У мережі також встановили особи потенційних підозрюваних, пов’язаних зі скандальними відео, які привернули увагу громадськості. Користувачі мережі зазначають, що один з молодиків на відео – це Микола Цимідан, син ексголови Лиману Петра Цимідана. Кажуть, що у 2014 році, його батько привозив до міста російських бойовиків і селив їх у своєму готелі.

Петро Цимідан та його молодший син Микола

Ще один “мажор”, який “засвітився” на відео, ідентифікований у соцмережах, як Михайло Ісаєнко. На своїх сторінках у соцмережах юний Ісаєнко, зокрема, публікував фото, на якому топче український прапор, на що вочевидь і звернув увагу військовий “Серфер”. Водночас повідомлялося, що фігурантом не є сином нардепа від забороненої в Україні партії “ОПЗЖ” Дмитра Ісаєнка. Він спростував цю інформацію, адже зазначив, що у нього немає сина. Натомість відомо, що у нардепа є вже повнолітня донька.

Підліток на ім’я Михайло Ісаєнко постить фото з сигаретою, а також те, як він топче прапор

Окрім цього, на відео фігурує Андрій Драган – раніше вже з’являвся у подібних відео та навіть публічно перепрошував за свої дії. Його пов’язують з одіозним народним депутатом від партії “Слуга народу” Миколою Тищенком. Драгана звинувачували у причетності до схем відмивання коштів через нелегальні кол-центри, хоча він заперечував ці звинувачення. Попри це, у медіа його часто називають “торпедою” Тищенка.

Серед причетних, як повідомлялося, могли бути також, імовірно, 16-річний Антон Юткін – син Вʼячеслава Юткіна, ексспівробітника КДБ, який володіє готельним бізнесом в окупованому Криму та є власником відомого львівського готелю BANK Hotel, де під час місцевих виборів 2020 року працював виборчий штаб Андрія Садового. Крім того, Юткін відкрито заявляв у своїх інтерв’ю про дружні стосунки із Садовим, що підтверджується численними зустрічами у готелі, який Садовий часто відвідує.

Андрій Юткін та його син Антон