Мита США на сталь та алюміній «не залишаться без відповіді», пообіцяла у вівторок президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, додавши, що вони викличуть жорсткі контрзаходи з боку блоку з 27 країн. Це означає, що відповідь може зачепити культові галузі промисловості США: бурбон, джинси та мотоцикли.

Про це пише AP.

Сталеливарна промисловість ЄС скорочується, цього року виробництво досягне найнижчого з 2023 року рівня. Гендиректор галузевої організації Eurofer Аксель Еггерт зауважує, що мита на експорт близько 3,7 млн тонн сталі на рік завдадуть сильного удару по ній.

“ЄС діятиме для захисту своїх економічних інтересів. Ми захистимо наших працівників, бізнес і споживачів. Наші контрзаходи будуть твердими і пропорційними”, — заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Країни-члени ЄС вже схвалили мита в розмірі до 50% на 4,8 млрд євро американського імпорту і можуть швидко провести голосування для їх запровадження на загальноєвропейському рівні. Пропонується запровадити мита також на американський бурбон, мотоцикли Harley-Davidson, моторні човни, а також деякі види сталі та алюмінію.

Мита автоматично набудуть чинності наприкінці березня, якщо більшість країн ЄС не погодиться зробити це раніше.

Однак і фон дер Ляєн, і єврокомісар з питань торгівлі Марош Шефчович наголосили, що орієнтовані на переговори.

“Ми залишаємося відданими конструктивному діалогу. Ми готові до переговорів і пошуку взаємовигідних рішень там, де це можливо”, — сказав Шефчович.

За оцінками ЄС, обсяг торгівлі між обома сторонами становить близько 1,5 трильйона доларів, що становить близько 30% світової торгівлі.

До слова, американські імпортери накопичують італійське ігристе, попереджаючи потенційні наслідки тарифів, які президент Дональд Трамп погрожував накласти на продукцію ЄС, свідчать дані виноробної промисловості.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп підписав 11 лютого 2025 року кілька виконавчих указів про введення 25-відсоткових мит на імпорт сталі та алюмінію.

За день до того, 10 лютого, у ЄС зазначали, що ще не отримували жодних офіційних повідомлень про запровадження додаткових мит на товари з ЄС, тому не уточнили, якими будуть контрзаходи на тарифи США.