Про це пише Reuters.
Майбутнє TikTok залишається невизначеним після того, як 19 січня набув чинності закон, який зобов’язує його власника, китайську компанію ByteDance, або продати платформу з міркувань національної безпеки, або зіткнутися із забороною в США. Після вступу на посаду 20 січня Трамп підписав указ, який відклав набуття чинності цього закону на 75 днів.
На запитання, чи скоро буде укладено угоду щодо TikTok, Трамп відповів журналістам на борту президентського літака Air Force One: “Це можливо.”
“Ми ведемо переговори з чотирма різними групами, і багато людей зацікавлені в покупці… всі чотири варіанти хороші”, – додав він.
Як пише видання, невизначена ситуація навколо TikTok привернула увагу кількох потенційних покупців. Серед зацікавлених осіб – колишній власник бейсбольного клубу Los Angeles Dodgers Френк МакКорт. Аналітики оцінюють вартість швидкозростаючого бізнесу TikTok у суму до 50 мільярдів доларів.
Як відомо, термін, до якого ByteDance має продати TikTok, завершився 19 січня 2025 року. На думку компанії закон, що вимагає її це зробити, порушує принципи захисту свободи слова відповідно до Першої поправки до Конституції США. У грудні 2024-го ByteDance звернулася до Верховного суду Сполучених Штатів з проханням призупинити дію закону. Але 17 січня суд таки підтримав закон.
Як писав Bloomberg, китайська влада розглядає можливість продажу американського підрозділу TikTok Ілону Маску, якщо заборони в США не вдасться уникнути (Компанія ByteDance відмовилася це коментувати).
18 січня менш ніж за дві години до того, як заборона набула чинності TikTok припинив роботу у США. Програма також зникла з App Store від Apple та видає помилку під час завантаження у Google Play. Однак Трамп заявив, що після інавгурації накаже відтермінувати блокування китайської платформи TikTok. Через 12 годин після заборони та через кілька годин кілька годин після заяви Трампа, Google та Apple повернули TikTok до своїх магазинів застосунків у США.