Верховний суд постановив, що суперечлива заборона на TikTok може набути чинності цими вихідними, 19 січня, відхиливши апеляцію власників популярного додатка, які стверджували, що заборона порушує Першу поправку до Конституції США.

Про це пише СNN.

Рішення, ухвалене після попередженнями адміністрації Байдена про те, що додаток становить “серйозну” загрозу національній безпеці через його зв’язки з Китаєм, дозволить розпочати заборону в неділю. Але залишається багато питань про те, як заборона працюватиме на практиці, оскільки немає прецеденту, щоб уряд США блокував велику платформу соціальних мереж. І як саме уряд буде забезпечувати його виконання, залишається незрозумілим, пише видання.

У своєму висновку Верховний суд визнав, що для 170 мільйонів американців, які використовують TikTok, він дає «особливий і широкий простір для самовираження», але зазначив, що Конгрес зосереджувався на питаннях нацбезпеки, а це вирішальний фактор.

Трамп відреагував на вердикт Верховного Суду щодо TikTok на сторінці у Truth Social.

“Моє рішення щодо TikTok буде ухвалене в не настільки віддаленому майбутньому, але мені потрібен час, щоб оцінити ситуацію. Залишайтеся з нами”, — заявив новообраний президент США.

Нагадаємо, що Тікток може отримати продовження терміну на 270 днів для укладення угоди, яка дозволить платформі пролонгувати свою діяльність у Сполучених Штатах. Сенатор Ед Маркі (демократ, Массачусетс) оголосив про намір подати законопроєкт, спрямований на відтермінування заборони застосунку.

Палата представників Конгресу США у березні 2024 року переважною більшістю ухвалила законопроєкт, який може заборонити соцмережу TikTok у США. У квітні законопроєкт підтримав Сенат США, того ж місяця документ підписав президент Джо Байден.

Закон набуде чинності 19 січня 2025 року з можливістю одноразової 90-денної відстрочки, наданої президентом, якщо до того моменту не завершать продаж соцмережі.

Американські законодавці стверджують, що TikTok загрожує національній безпеці, бо китайський уряд може змушувати ByteDance передавати дані американських користувачів. Законопроєкт зобовʼязує американський TikTok позбутися свого китайського власника ByteDance, інакше соцмережа залишиться забороненою у США.

Обраний президент США Дональд Трамп намагався заборонити TikTok під час свого першого президентського терміну, але змінив свою позицію. Він розглядає можливість видання указу після вступу на посаду, що призупинить виконання закону про заборону чи продаж TikTok на 60–90 днів, даючи адміністрації час для переговорів щодо продажу або альтернативного рішення.

Він пояснив це тим, що хоче зберегти «конкуренцію» з Meta Марка Цукерберга, яку він критикував за нібито цензуру правих голосів. Останній 7 січня заявив, що Meta співпрацюватиме з обраним президентом Дональдом Трампом, «щоб протистояти урядам у всьому світі, які переслідують американські компанії та посилюють цензуру». Того ж дня він оголосив, що у Facebook та Instagram повернеться політичний контент, а Meta відмовиться від перевірки фактів і перейде на модель Community Notes («Нотатки спільноти»).