З вівторка, 1 квітня, бронювання, які оформляли за старими правилами, більше не діють. Про це йдеться на сайті Міністерства оборони.
“Відсьогодні [їх] можуть оформити лише компанії з оновленим статусом критичності і тільки в електронному форматі. Заяви на бронювання опрацьовуватимуться 72 години, а не добу”, – йдеться на сайті міністерства.
Підприємства, які оновили свій статус критичності, можуть і далі бронювати працівників. Всі інші мають оновити статус.
“Якщо сьогодні бронювання не з’явилося, це означає, що роботодавець не перебронював вас. Або підприємство не змогло підтвердити чи оновити свою критичність. Радимо звернутися до вашого керівництва за уточненням інформації”, – повідомило Міністерство оборони.
Статус критично важливого підприємства можуть отримати компанії, які відповідають трьом критеріям, визначеним урядом. Два з них є обов’язковими:
→ середня зарплата працівників не менш як 20 000 грн;
→ відсутність заборгованості зі сплати податків та ЄСВ.
Третій критерій підприємство може обрати один із таких:
→ сплата податків і зборів понад 1,5 млн євро на рік (еквівалент у гривнях);
→ валютні надходження понад 32 млн євро на рік (крім позик і кредитів);
→ стратегічне значення для економіки і безпеки держави (визначене урядовим переліком);
→ важливе значення для окремої галузі економіки чи територіальної громади (критерії визначаються відповідними державними органами, ОВА);
→ статус резидента Дія.City;
→ постачання електронних комунікаційних послуг із певним рівнем доходу.
Нагадаємо, Державна служба з етнополітики та свободи совісті України затвердила критерії визначення релігійної організації як критично важливої для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також перелік посад військовозобов’язаних священнослужителів, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час.