Про це повідомляє Financial Times.

За даними джерел видання, Мерц провів консультації з європейськими лідерами ще навесні, після появи повідомлень про зацікавленість у відновленні роботи «Північних потоків» з боку окремих бізнесменів, у тому числі американських.

Попри те, що газопроводи зруйновані вибухами з 2022 року і формально є приватною власністю компанії Nord Stream 2 AG, саме Німеччина має вирішальне слово щодо їх повторного запуску. Тому канцлер ініціював заборону на рівні ЄС. Це дозволить Берліну уникнути політичної відповідальності та зняти спекуляції щодо «другого шансу» для російського газу.

Очікується, що заборона охопить саму Nord Stream 2 AG (зареєстровану у Швейцарії), а також усі компанії, які можуть бути залучені до технічного відновлення трубопроводів.

Речник уряду Німеччини підтвердив ініціативу канцлера: «Правильно, що канцлер активно підтримує санкції проти “Північного потоку-2”. Одна з цілей наших санкцій — відрізати Росію від доходів, які можуть фінансувати її агресивну війну проти України».

Обговорення нового пакета санкцій Єврокомісії має розпочатися найближчими днями. Для ухвалення рішення потрібна підтримка всіх держав-членів ЄС.

Нагадаємо, у березні стало відомо про таємні перемовини між США та Росією щодо можливої купівлі пошкодженого газопроводу «Північний потік-2».

На це жорстко відреагували в Берліні: віцеканцлер Роберт Габек заявив, що такий сценарій — «абсолютно неправильний напрямок».

25 березня глава МЗС РФ Сергій Лавров підтвердив перемовини з американською стороною.

16 травня канцлер Мерц публічно заявив, що «не дасть дозволу» на експлуатацію «Північного потоку-2» за жодних умов.