Про це заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка сказав на Radio NV.

“У нас є кілька треків у відносинах зі Сполученими Штатами Америки. Це стратегічний партнер. Це не може зводитись до одного єдиного документа. В нас є економічна безпека, інвестиційна, фінансова підтримка, військова підтримка, політичні процеси якісь, дипломатичні йдуть. Тобто воно все запрацювало належним чином у різних вимірах. І тому принциповість вписання власне в цей договір усіх безпекових гарантій зникла, тому що ми зрозуміли їх підхід, вони зрозуміли наше бажання, воно почало працювати належним чином”, – сказав Качка.

Відсутність гарантій безпеки в угоді, на його думку, не означає провал України “і ми говоримо, що це в майбутньому”.

“Ні, в жодному разі. Це паралельні речі. Ми з’ясували між собою. Президент (Володимир Зеленський) з’ясував для себе. Він бачить, як це буде працювати. Все питання врегульовано належним чином, і тому ми готові рухатись далі. Тому тут теж немає чогось недоробленого”, – пояснив свою думку заступник міністра економіки.

Щоб чинити спротив агресору, Україні потрібні зброя, нові санкції, тиск на Російську Федерацію. І все це зараз з’являється в позиції Сполучених Штатів Америки, додав він. Через угоду про копалини США “зайшли в спробу знайти перемир’я, зупинити якось агресію”.

“Але зараз стає очевидним, що поки ці розмови тривають, нам потрібна підтримка […] в тому числі для українців насамперед територіальна цілісність – це цінність сама в собі”, – сказав Качка.

Він пояснив, що для Сполучених Штатів Америки в цьому є логіка.

“Тобто, якщо ми говоримо про інвестиції в критичні матеріали, в нафту, газ, нам потрібно захищати контроль український – публічний, конституційний, суверенний контроль над тими територіями, які є українськими. І тому потрібно надавати зброю, продавати зброю, продовжувати підтримку України, тиснути на Росію. Тобто всі ці елементи з’явилися. Якщо подивитися динаміку новин минулого тижня, вона саме такою є”, – сказав урядовець.

“У нас є спільні інтереси в економічній політиці, в економічній безпеці. І це означає, що в нього (президента США Дональда Трампа) так само є інтерес підтримувати Україну і щодо питань безпеки. І це те, власне, чого ми хотіли добитися. Ми говорили про безпекові гарантії. Нам важливо, щоб був інтерес в адміністрації президента, в їхній логіці захищати Україну”, – додав він.