Розгляд питання вкючено до переліку заходів Світового банку на травень 2021 року, передає “Інтерфакс-Україна“.
Так, 27 травня під час засідання у порядку денному Рада директорів Світового банку розгляне Київський проект міської мобільності на 37,67 млн доларів.
Проект підвищення мобільності в Києві передбачає три компоненти:
- підготовку до запуску швидкісного транзиту на Троєщину (приблизно $12 млн)
- будівництво трамвайної лінії від вул. Старовокзальная до метро “Палац спорту” з виходом на Вокзальну площу і реконструкцію цієї площі ($ 16 млн)
- зміцнення систем транспортного планування Києва ($ 2 млн).
Разом компоненти дозволять упсішно реалізувати майбутній проект швидкого транзиту до/з Троєщини, який вже 40 років відсутній у цьому районі.
Підготовка до проекту почалася ще у 2016 році – тоді Світовий банк підвів проаналізував транспортну системи Києва та опублікував звіт “Сталий міський транспорт для Києва”, який вивчав сильні та слабкі сторони разом із запропонованими стратегіями оптимізації транспорту в столиці України.
На основі цього дослідження та пріоритетів мобільності міста Києва Світовий банк ініціював Проект міської мобільності, щоб забезпечити вкрай необхідні інвестиції для підвищення міської мобільності в українській столиці.
Як висновок узвіті є наступна теза: “Будь-яка альтернатива (для мешканців Троєщини, – ред.) стикається з вимогою організувати метро – принаймні, лінію метро просто неба, яка повинна бути спроможною перевозити всіх людей, які хочуть дістатися до міста, – і люди було би дуже вдячні мати можливість не платити двічі за пересадку на інші лінії метро“.
КиївMedia намагається з’ясувати деталі проекту в відповідних органах.
Нагадаємо, раніше у Мінфіні заявили, що запустити першу ділянку метро в бік столичного житлового масиву Троєщина можливо до 2024 року.
Фото: фейсбук