Київська міська рада сьогодні проголосувала за внесення змін до Міської програми створення (оновлення) містобудівної документації. На пленарному засіданні це рішення підтримали 68 депутатів.
Як повідомляв сайт Київради, прийняття змін до Міської програми «дасть змогу сформувати та впровадити єдину міську політику із удосконалення та розвитку містобудівної діяльності і територіального планування».
«Такий підхід надасть можливість визначити потребу в об’єктах соціальної інфраструктури, перспективи розвитку інженерно-транспортної інфраструктури та інвестиційну привабливість окремих територій столиці. Адже відсутність затверджених планів зонування та детальних планів територій призводить до не збалансованого розвитку територій у столиці», – наголошував директор Департаменту містобудування та архітектури, головний архітектор міста Олександр Свистунов.
Водночас, столичні правозахисники з руху «Чесно» стверджують, що внесені зміни означають можливість узаконення незаконних забудов в місті. Про це вони повідомляють у Facebook.
Активісти наголошують, що ДПТ мають ухвалюватися лише після затвердження нового Генплану, а цей документ досі в розробці і ще навіть не виносився на громадське обговорення. Лише пісял цього можуть розроблятися ДПТ, які «уточнюють положення прийнятого Генплану, але ні в якому разі йому не можуть суперечити».
«Але депутатам не терпиться із клаптикових ДПТ “зшити” Київ без стратегічного документа — без нового Генплану. Низка уже прийнятих ДПТ суперечать чинному Генплану. Це дуже сумно. Бо саме в ДПТ сьогодні забудовники узаконюють свої злобудови в зелених зонах і в промзонах» — йдеться в повідомленні.
Також активісти наголошують, що кияни зовсім скоро «відчують негативні наслідки такого «господарювання», і що перегляд будь-яких ДПТ в Києві фактично завжди означає ущільнення забудови або будівництво ЖК на територіях, відведених під інфраструктуру.
Зауважимо, що згідно з текстом рішення, у Києві додасться ще 110 ДПТ, після чого загальна кількість цих планів зросте до 219. Ознайомитися з переліком можна тут.
Крім того, сьогодні Київрада відклала розгляд рішення про затвердження скандального ДПТ Мінського масиву, який передбачає зведення 19 будинків на 11 тисяч жителів у районі вулиці Юрія Кондратюка, на місці колишніх теплиць агрокомбінату «Пуща-Водиця».
Фото: Фейсбук