Національна служба здоров’я України дала роз’яснення пацієнтам коли можна дзвонити до сімейного лікаря.
Зокрема серед порад, які допоможуть побудувати гарну комунікацію з лікарем:
- Якщо лікар надав свій номер мобільного, необхідно поцікавитися, в які часи зручно дзвонити або писати та з якими питаннями. Перед тим як дзвонити лікареві, варто подивитися на годинник. В ідеалі час дзвінків має збігатися з часом роботи амбулаторії.
- Заздалегідь треба продумате всі питання перш, ніж набирати номер лікаря. Адже нерідкі випадки, коли пацієнт згадує про найважливіше після завершення розмови і передзвонює знову.
- Починати розмову або текстове повідомлення рекомендують з нагадування, хто звертається. Адже лікар не здатен пам’ятати всіх пацієнтів, та відразу переходити до суті питання.
- Не варто відправляти аудіо, відео-повідомлень, якщо не узгодили такий формат заздалегідь.
- Невідкладна ситуація потребує невідкладної допомоги, а це або дзвінок на 103, або самостійне відвідування лікарні, яка надає медичну допомогу цілодобово. Там приймуть без електронного направлення у разі, якщо випадок не може чекати.
- У вихідні, святкові та нерабочі дні у амбулаторії працює черговий кабінет та реєстратура. Завжди можна звернутись туди перш, ніж турбувати свого лікаря дзвінком у його вихідний.
- Не треба плутати сімейного лікаря з психологом. Необхідно поважати право лікаря на відпочинок і не турбувати його з метою “поговорити”.
Також в Службі здоров’я зауважили, що при симптомах COVID-19 потрібно телефонувати до свого лікаря, щоб він оцінив стан пацієнта, викликав мобільну бригаду для проведення тестування. Під час домашнього лікування з підтвердженим COVID також необхідно тримати зв’язок з сімейним лікарем, щоб контролювати самопочуття.
До слова, наразі сімейних лікарів обрали 30 млн 610 тисяч українців. В середньому на одного сімейного лікаря, терапевта, педіатра припадає 1300 пацієнтів.
Нагадаємо, у Києві 71% мешканців обрали собі сімейних лікарів.
Фото: unsplash