Про це в ефірі КИЇВ24 розповів керівник аналітичного напряму мережі “АНТС” Ілля Несходовський.

Національний банк буде керувати курсом і в незначному обсязі девальвує гривню, виходячи з об’єктивної ситуації. Курс з 36,6 підніметься приблизно, я вважаю, протягом двох тижнів до 37-38,5, і ще протягом півтора місяця – до 39 гривень. І це буде вирівнювання в цілому цього процесу. Чи це є поганим? Ні, це не є поганим. Наші експортери будуть отримувати більшу гривню.

За словами аналітика, якщо говорити про ситуацію всередині країни, то це покращить ситуацію для внутрішнього виробника, тому що конкуренція покращиться, а імпорт не буде настільки конкурентний, виходячи зі своєї ціни зараз.

Для українців: якщо ви хочете заробити декілька відсотків, тому що ви по факту купите зараз по 38,5, а через 3 місяці продасте по 39. Чи варті ці 50 копійок на 1 доларі, вам вирішувати. Також це питання по товарах. Це стимулює попит. Інфляція зараз 8,4%. Це рішення призведе до прискорення інфляції, фактично до того показника, який визначив Національний банк. А саме 10,6%. Тому рішення обґрунтоване, буде керована девальвація національної валюти в незначних опціях, не більше 5%.

Нагадаємо, що 2 жовтня НБУ перейшов до режиму керованої гнучкості обмінного курсу. За поточного режиму Нацбанк продовжить ретельно контролювати ситуацію на валютному ринку та залишатиметься ключовим гравцем на ньому.

Фото: відкриті джерела