Про це пише пресслужба НБУ.

Керована гнучкість курсу відрізняється від режиму плаваючого курсоутворення, який діяв в Україні до 24 лютого 2022 року. За поточного режиму НБУ продовжить ретельно контролювати ситуацію на валютному ринку та залишатиметься ключовим гравцем на ньому. Зараз так робити не вдасться, тому що на ринку є структурний дефіцит валюти.

У НБУ зазначили, що керована гнучкість компенсуватиме цю структурну різницю між попитом та пропозицією валюти. Тобто курс зможе зростати та знижуватися.

Однак НБУ не допускатиме значного послаблення чи зміцнення гривні. Для цього Нацбанк має близько 40 мільярдів доларів міжнародних резервів.

Готівковий картковий курс для населення залишиться без змін.

Як кажуть в НБУ, новий курсовий режим посилить стійкість української економіки та валютного ринку та зменшуватиме ризики накопичення валютних дисбалансів, які може генерувати тривале утримання фіксованого курсу. Також керована гнучкість офіційного курсу стане важливою передумовою для повернення до інфляційного таргетування в майбутньому.

Нагадаємо, що Національний банк України у вересні 2023 року продав на міжбанківському валютному ринку 2,691 млрд доларів. Це найбільший обсяг із січня поточного року.

Фото: відкриті джерела