Шостий апеляційний суд Києва на засіданні 9 березня скасував рішення Окружного адмінсуду, яким той зобов’язував ввести «будинок-монстр» на Нижньому Валу, 27-29 в експлуатацію. Про це повідомляє видання UA-Times.

При цьому суд зобов’язав ДАБІ повторно розглянути звернення компанії «Пателі Лізинг» щодо видачі сертифікату готовності об’єкту до експлуатації. Таким чином, суд фактично повернув спір до початку його вирішення — зазначає видання.

Позов до суду подала саме ТОВ «Пателі Лізинг», з іншого боку виступили представники Київради та ДАБІ. На засідання вони говорили про маніпуляцію з боку забудовника. Мова про те, що розгляд позову Київради про демонтаж «зайвих» поверхів будівлі ще триває, і питання правомірності їх побудови досі не вирішено. Попри це, ТОВ «Пателі Лізинг» й надалі намагається ввести в експлуатацію будинок аби таким чином «узаконити» добудову.

Як ми повідомляли, ОАСК зобов’язав ДАБІ видати дозвіл на початок експлуатації об’єкта ще в листопаді минулого року. Справу щодо демонтажу «зайвих» поверхів будинку продовжить розглядати Північний апеляційний господарський суд міста, після того, як у січні цього року Верховний Суд задовольнивкасаційну скаргу Київської міської ради і підтвердив, що спір носить суто господарський характер.

Як ми повідомляли, відповідно до висновків комплексної судової будівельно-технічної експертизи від 25 липня 2017 року, які склав Київський науково-дослідний інститут судових експертиз, будівля на вул. Нижній Вал, 27-29 не відповідає правилам будівництва в межах історичного ареалу Києва та відповідних охоронних зон.

Будівля значно перевищує висоту поруч існуючої забудови (до 4-х поверхів) та негативно впливає на усталений характер історичної забудови заповідника, перекриває існуючі видові осі вздовж вул. Сагайдачного, вул. Нижнього та Верхнього Валів та історичної панорами Подолу, що є частиною історико-культурної спадщини. Власниками ТОВ «Пателі Лізинг» є Федора Пателі з Києва і Олег Токар з Дніпра. Керівником фірми є Андрій Рокицький.

Тим часом компанія партнера Вавриша знову «втулила» бетонну опору нового ТРЦ на дорозі біля Кільцевої.

Фото: Фейсбук