На столичному Подолі, на вулиці Сагайдачного, 18, на днях відкрили фасад ресторанно-офісного комплексу з апартаментами, який проектувало харківське архітектурне бюро Drozdov & Partners. Раніше воно проектувало відомий Театр на Подолі. Новобуд, як і попередній проект, викликав неоднозначну реакцію киня: хтось захоплювався сучасним фасадом, інші — називали будівлю «спотворенням Подолу» та «новим монстром».

Редакція Kyiv Media розпитала у засновника та головного архітектора архітектурного бюро Drozdov&Partners Олега Дроздова про ідею оновленої будівлі, його реакцію на критику киян та подальші плани реконструкцій в столиці. Відповіді на питання редакція отримала в письмовому вигляді.

Архітектор будівлі запевняє, що перед командою насамперед було завдання «показати дві основні ідеї будівлі, абсолютно протилежних між собою». «Перше — це досить динамічний різноманітний функціональний зміст в частині будівлі, яка виходить на пішохідну вулицю Сагайдачного. Друге — залишити традиційну структуру, пропорції, ритм фасадів у консервативному вигляді», розповідає Дроздов.

Kyiv Media

Ввечері будівля буде іншою: «Будівля має вечірню сутність, де пульсуюче життя транслюється в пікселі напівпрозорої стіни-вуалі, і ця будівля постає вже дещо іншою. Шар традиційного фасаду зберігається, але доповнюється чимось більш динамічним, тим, що знаходиться поза ним», — прокоментував Дроздов.

Також архітектор додав, що збережений будинок, який знаходитья поруч з новобудом був «важливим співрозмовником» при будівництві: «Будинок, один із небагатьох по-справжньому збережених, який знаходиться від нашого будинку з лівого боку, став важливим співрозмовником з точки зору таких параметрів. Ми поєднали просту структуру віконних прорізів, співвіднесли отвори зі стіною, елементи покрівлі тощо, з традиційним стилем, характерним для цієї частини столиці», відзначив Дроздов.

Kyiv Media

Щодо критики один із авторів будівлі зазначив, що поряд з негативними відгуками багато також позитивних. «Реакція в соцмережах різноманітна. Є маса і позитивних відгуків, і критика. Звичайно, реагувати хотілося б на щось більш конструктивне, почути більш зважену аргументацію й більш продумані критерії, які спираються на аргументи. Але в цілому такий інтерес до архітектури і дискусії: де, що і як повинно бути, — дуже цікаві», — акцентує Дроздов.

Оскільки новий фасад є представником сучасної архутектури, вона має кілька особливостей: «У сучасної архітектури можна виділити кілька особливостей. Вона намагається бути правдивою, з точки зору виявлення тих функцій, які вона забезпечує. Важливий момент в тому, що сучасна архітектура адаптується під різні сценарії,  але не намагається бути чимось іншим, чим вона не є. Це архітектура своєї епохи. Певною мірою це стосується і нашого будинку», — зазначив архітектор.

Майбутніх планів щодо реконструкцій столичних будівель архітектурне бюро поки що не має. «Поки планів реконструкцій будівель в Києві немає, але нагадаю, що новобудова Saga City Space була побудована заново. Ця ділянка придбана на торгах Prozorro і зведена з нуля. Є певні роздуми про нові проекти, але поки про перспективи будівництва говорити зарано», — резюмував аріхітектор новобуду на Подолі.

Нагадаємо, нову будівлю на Сагайдачного продали на аукціоні три роки тому за 23 мільйона гривень, первинна пропозиція була 7,3 мільйона гривень. Повідомляється, що у новій будівлі площею близько 6500 квадратних метрів розташуються ресторани, коворкінг, концертний хол і готельні апартаменти під назвою Saga City Space. Дату відкриття будівлі столичний забудовник − SAGA Development Андрія Вавриша, поки не повідомляв.

Фото: facebook Drozdov & Partners