Про це розповів в етері КИЇВ24 міністр оборони Молдови 2015 – 2016 рр. Анатолій Шалару.

Багато хто каже і питає мене, чи може Україна без дозволу Молдови зайти на територію Придністров’я? Україна хоче вступити в ЄС та дотримується міжнародних договорів. Україна не буде нападати на Молдову. Було б добре, якщо Молдова разом з Україною розв’язала питання присутності російських військ у Молдові.

Анатолій Шалару пояснює, що Молдова розглядає жителів Придністров’я як громадян Молдови, і згідно із законом армія не має права воювати з ними. 

Але ми розглядаємо жителів Придністров’я як громадян Молдови й не можемо починати бойові дії проти своїх громадян. У нас по закону армія не може воювати з Придністров’ям, бо армія не може воювати проти свого народу.

Політичне напруження в Молдові

Зазначимо, що Кишинів готується до голосування щодо виборів у президенти 20 жовтня, яке включатиме референдум щодо членства в Європейському Союзі. І саме на цьому питанні може зіграти Кремль. Російські чиновники та спецслужби активізували свої зусилля, щоб повернути Молдову в орбіту власного впливу, пишуть західні ЗМІ.

Майя Санду перемогла промосковського політика Ігоря Додона у 2020 році й тоді заявила, що плани Кремля зазнають певних проблем вже на старті. Втім, нині за чотири роки вона може стикнутися зі ще більшим російським опором. На думку аналітиків, Росія розіграє гру дискредитації європейських прагнень Санду.

Та й загалом, у передвиборчих перегонах  її противник, ймовірно, використає традиційні прокремлівські наративи про нібито втягування Кишинева у війну, притиснення прав гагаузької автономії, а як козир в рукаві в опозиції – помилки, допущені під час проведення низки реформ, запроваджених Санду до її президентства.