Про це пише Радіо Свобода.

Зазначають, що Варданяна доправили до Баку. Як заявляє влада, він незаконно перетнув азербайджанський кордон.

Видання додало, що МЗС Вірменії відреагувало на затримання Варданяна і пообіцяло вжити всіх можливих заходів для захисту його прав і забезпечення повернення. У відомстві додали, що розраховують на підтримку Росії та інших міжнародних партнерів.

Довідка

Рубен Варданян – інвестиційний банкір, що народився в Єревані, одна з головних фігур російського фондового ринку 90-х. Forbes оцінює його статки в один мільярд доларів. Наприкінці 2022 року він відмовився від російського громадянства й переїхав до невизнаної республіки Нагірний Карабах, очолював її уряд із листопада 2022 року до лютого 2023.

Нагадаємо, що 19 вересня Азербайджан почав воєнну операцію в Нагірному Карабасі локального характеру для відновлення конституційного ладу.

Своєю чергою, МЗС Вірменії назвало дії Баку широкомасштабною агресією проти народу Нагірного Карабаху «з метою завершення політики етнічних чисток».

В Азербайджані заявили, що для припинення бойових дій вірменські сили в Карабаху мають здатися, а місцева влада – саморозпуститися.

20 вересня президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що за добу проведення спецоперації у Нагірному Карабасі було досягнуто всіх поставлених цілей та анонсував переговори.

21 вересня в Азербайджані почалися переговори з делегацією вірменів Карабаху. За повідомленнями місцевих ЗМІ, делегацію вірменів супроводжували російські військові.

Станом на вечір 26 вересня до Вірменії прибуло 28 120 вимушених переселенців із Карабаху.

Фото: прикордонна служба Азербайджану