Про це повідомляє Білий дім.

Сенат США остаточно схвалив пакет ввечері в середу, приблизно за 48 годин до крайнього терміну перед зупинкою роботи уряду опівночі п’ятниці. Проєкт продовжить фінансування роботи уряду до середини січня-початку лютого.

Законопроєкт продовжує фінансування до 19 січня для пріоритетних галузей, таких як військове будівництво, підтримка ветеранів, транспорт, житлове будівництво та енергетика. Решта функцій уряду буде фінансуватися до 2 лютого.

Так Байден переніс боротьбу з республіканцями в Конгресі США за федеральний бюджет у новий рік.

До законопроєкту не ввійшли кошти на прохання Білого дому – майже 106 мільярдів доларів, що охоплює допомогу Ізраїлю та Україні.

Нагадаємо, 20 жовтня Президент Сполучених Штатів Джо Байден запросив у Конгресу узгодження бюджету для допомоги Україні та Ізраїлю. За даними американських ЗМІ, сума запиту становить 105 мільярдів доларів.

Проте новообраний спікер Палати представників, республіканець Майк Джонсон заявив, що хоче, аби допомогу Ізраїлю та Україні розглядали в палаті окремо. За його словами, допомогу, яку надають Києву, слід розглядати прискіпливіше.

Джонсон сказав, що зміцнення підтримки Ізраїлю має бути головним на порядку денному національної безпеки США після нападу бойовиків ХАМАСу 7 жовтня.

15 листопада Палата представників США ухвалила законопроєкт про двоетапне тимчасове фінансування уряду. У документі немає коштів на допомогу Україні та Ізраїлю.

Тимчасовий бюджет дозволить США уникнути «шатдауну». 30 вересня США вже змогли уникнути «шатдауну». Тоді також вдалося затвердити тимчасовий бюджет на 45 днів. Допомогу Україні в нього також не було включено, а війна між Ізраїлем та ХАМАС на той момент ще не розпочалася.