Таку ініціативу висловив депутат від фракції «Голосу» Григорій Маленко.

Зараз у планах обговорення альтернативних транспортних потоків на Бессарабці, бо закриття дороги «може створити нові проблеми для автомобілістів»

За словами експерти з логістики, транспорту та екології Андрія Кулібаби, потенціал пішохідної Бессарабської площі стримується наявною організацією дорожнього руху. Створення постійної пішохідної зони буде сприяти перетворенню площі у торгово-громадський центр, що стимулюватиме економічну активність району.

Експерт Олександр Рак зазначає необхідність розвитку просторів для безпечного пересування та відпочинку киян та гостей столиці. Зараз Бессарабський ринок та ТЦ «Арена-сіті» фактично відірвані дорогами, і несприятливі для комфортного та безпечного пересування людей.

Пропозиція створення пішохідної зони по Бессарабському проїзду була передбачена і в рекомендаціях Світового банку у Дослідженні сталого розвитку міського транспорту. Крім цього, Бессарабська площа щороку посідає перше місце по забрудненню повітря в Києві, зокрема через високий автомобільний трафік.

Деякі кияни одразу підтримали ідею, однак власники автівок такій новині не пораділи. Кажуть, що гуляти треба на свіжлму повітні, а не на важливій для сполучення вулиці Києва.

До слова, у липні 2020 року ініціативна група активістів «Києве, мий» вимили Бессарабську площу. Небайдужі кияни за допомогою обладнання, придбаного за власний кошт, вимили бордюри на площі, сходи та плитку.

Фото: Фейсбук