Про це повідомили в прес-службі Музею історії міста Києва.

18 серпня о 18:00 в Музеї відбудеться відкриття арт-проекту «Безмежність варіацій. NFT or Real Art?» художниці Лєни Коламбет.

Сьогодні світ змінився. Ми живемо в часи неймовірних швидкостей. Сприймаємо інформацію в потоці повідомлень, посилань. Глобалізація світу стала формуючою силою, що стирає межі між своїм і чужим, приватним і загальним. Ми – частина цього потоку, завантажені в систему, що віднайшла себе в мережі Інтернет. Соціальна позиція та вплив визначаються популярністю в мережі, стосунки людей тепер публікуються в стрічці, довіра до інформації формується в інтернеті. У 2021 ми не мислимо себе без гаджетів, вони стали нашою другою шкірою. Водночас ми стаємо все більш самотніми та віддаленими один від одного, від себе самих.

Однак онлайн дав нові інструменти для побудови процесу розвитку культури, сформував нові закони презентації та реалізації мистецького продукту. До прикладу, блокчейн. Бум на ринку криптомистецтва – закономірна подія як із боку технічного прогресу, так і з позиції коронавірусних обмежень. Сам ажіотаж навколо віртуальних об’єктів мистецтва відображає важливу особливість – люди готові платити не за зміст, а за сертифікат справжності, що характерно для всього арт-ринку. Зрозумілим є одне: криптомистецтво (NFT) зайняло свою нішу на арт-ринку, а яким виявиться його співвідношення до оффлайн-продажу – покаже час.

Безмежність варіацій зображень в інтернеті призводить до кліпового мислення, мозок вже не може довго зосереджуватися на якомусь об’єкті. Ми скролимо стрічку без особливого занурення в сенс побаченого або прочитаного. Але в умовах постійного руху народжується багато помилкових понять і стверджень. Відбувається викривлення уявлення соціуму про сучасні цінності та вартості.

Саме ці питання піднімає у проекті «Безмежність варіацій. NFT or Real Art» Лєна Коламбет: де межі справжнього і несправжнього в сучасному світі? Що є важливим і цінним? Як рухатись та адаптуватись в умовах тотальної глобалізації та онлайн орієнтації світу?

«У своїх роботах я намагаюся показати внутрішній світ людини, його надії і думки в контексті проблем всього людства. Я б хотіла, щоб люди більше замислювалися про сенс життя і загальнолюдських цінностях, дивлячись на мої картини», – говорить мисткиня.

Лєна Коламбет – одна з небагатьох художників, які вирішили виставляти та продавати як реально створені арт-об’єкти, так і NFT. Тобто вона, рухаючись у потоці сучасного світу, вирішила поєднати реальне з цифровим мистецтвом.

Нагадаємо, NFT-мистецтво або кріптоарт – це цифрове мистецтво, об’єкти якого можна побачити за допомогою гаджетів. Особливість NFT-мистецтва в тому, що його можна продавати за криптовалюту за допомогою технології блокчейна, яка дозволяє забезпечувати унікальний підпис і право власності. Також можна дізнатися, коли і за якою ціною був проданий NFT, хто його автор та поточний власник.

Виставка триватиме до 5 вересня.

Вхід – за квитками.

Адреса виставки: МВЦ сучасного мистецтва, Київ, вул. Б. Хмельницького, 7.

До слова, Лєна Коламбет народилася в Києві. Після закінчення Львівського політехнічного університету, продовжила навчання живопису в художника, викладача Одеського художнього училища ім М.Б. Грекова, В. Барського. Також для вдосконалення навичок, брала приватні уроки і майстер-класи у різних художників. Мисткиня успішно закінчила курс «Дизайн-методологія. Управління натхненням» Санкт-Петербурзького державного університету.

У 2016 році брала участь у Всеукраїнському конкурсі художників, де зайняла 1 місце в номінації «Експериментальний живопис».

2017-го була учасницею міжнародного арт-симпозіуму в Греції.

У якості художнього підходу киянка використовує прийоми абстракції в поєднанні з елементами символізму. Для більшої виразності Лєна малює в змішаній техніці: акрилом, маслом, пастеллю, структурними та іншими матеріалами. У серії робіт із виставки художниця використовує власний стиль, схожий на піксель, чим підкреслює всеосяжну діджитилізацію суспільства.

Лєна Колабмет провела 8 персональних виставок в Україні, останні з них:

  • 2021 рік – виставка «Матриця спогадів», Музей-квартира П.Тичини, Київ.
  • 2021 рік – виставка «Матриця спогадів» Art:Ego Spivakovska Gallery, Київ.
  • 2018 рік – виставка» «Ах Одесса» во Всесвітньому клубі одеситів, Одеса.

Також у мисткині був підписаний контракт із французькою галереєю GALERIE SONIA MONTI. Вона брала участь у міжнародній виставці Musa International 2020 в Італії та чисельних спільних виставках в Україні та за її межами. Її роботи знаходяться в приватних колекціях в Україні, Білорусі, Ізраїлі, США, Греції, Німеччині, Нідерландах.

«Іноді мені важко підібрати слова, які точно описують мої емоції. В моїх картинах завжди є безліч інтерпретацій, я вважаю за краще, щоб глядач знаходив ту, яка говорить сама з собою. Мені подобається, коли назва картини – це лише підказка до історії, яку ви бачите», – розповідає мисткиня.

Більше про Лєну Коламбет та її каталог робіт можна дізнатись тут.

Фото: Музей історії Києва