Про це Іван Ус розповів в етері Київ24.
Пан Гетманцев казав про те, що у нас є проблеми з фінансовою допомогою від США та ЄС, але це не єдині два суб’єкта, які допомагають Україні. Ще наприкінці грудня минулого року був візит до США колишнього прем’єр-міністра Великої Британії, а зараз міністра закордонних справ Девіда Кемерона.
Експерт зазначив, що в США розуміють проблему, яка виникла, й бачать розбіжності в ЄС.
Він зазначив, що вони розуміють цю проблему в США. Вони бачать розбіжності в ЄС і неготовність Європейського Союзу. Він згадав про пункт статуту, який дозволяє країну позбавити право голосу в ЄС. Тому Велика Британія разом з Норвегією візьмуть на себе фінансову підтримку України на початку поточного року.
Зазначимо, що 5 січня під час пресконференції президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн наголосила, що Євросоюз має терміново прийняти рішення щодо створення Українського фонду для продовження сталої фінансової підтримки України. Вона повідомила, що Єврокомісія представить на розгляд Європейської ради оперативні рішення, які дозволять лідерам країн Євросоюзу погодитися навколо створення Українського фонду.
Бельгійське головування після цього матиме ключове завдання якомога швидше провести цю політичну угоду через правові процедури в Раді ЄС та Європейському парламенті.