Про це свідчить рішення британського уряду.

Під санкції потрапили три особи з числа високопосадовців групи найманців у Малі та ЦАР, включно з «правою рукою» Євгенія Пригожина Костянтином Пікаловим. Ще п’ять юридичних та фізичних осіб є причетними до загрози миру та стабільності в Судані.

Британський уряд повідомляє, що ПВК «Вагнер» вже кілька років діє в Малі, ЦАР і Судані, агресивно просуваючи російські зовнішньополітичні інтереси в регіоні і надаючи військову підтримку антитерористичним операціям, в результаті яких загинули сотні мирних жителів.

Велика Британія вже запровадила санкції проти «Вагнера», Євгенія Пригожина та кількох його ключових командирів, які брали участь у незаконному вторгненні Росії в Україну.

Одним з тих, проти кого введені санкції, є керівник ПВК «Вагнер» в Малі Іван Маслов. Найманці разом з малійськими силами в березні 2022 року вбили щонайменше 500 осіб у місті Мура, включаючи страти без суду і слідства, а також зґвалтування і тортури, як зазначили в уряді Британії.

Керівник «Вагнера» в ЦАР Віталій Перфільєв і керівник операцій «вагнерівців» в країні Костянтин Пікалов перебувають під санкціями за навмисні атаки проти цивільних осіб.

Пікалов, відомий як «права рука» Пригожина, є оперативним керівником «Вагнера» в ЦАР. Пікалов несе відповідальність за катування та цілеспрямовані вбивства, які здійснює «Вагнер» в країні.

«Вагнерівці» також постачали зброю та військову техніку до Судану. Три компанії, які діють як прикриття для ПВК «Вагнер» і працюють у цій країні, були включені до нових санкцій. До них належать M-Invest та її дочірня компанія Meroe Gold.

Оголошені санкції обмежать фінансову свободу підсанкційних осіб, забороняючи громадянам, компаніям і банкам Великої Британії мати з ними справу, а також заморозять будь-які їхні активи у Великій Британії, і заборонять в’їзд до країни.

Як раніше вже повідомлялося, США продовжать санкційний тиск на ПВК «Вагнер». Про це заявив координатор зі стратегічних комунікацій у Раді національної безпеки США Джон Кірбі. Він нагадав, що стосовно ПВК «Вагнер» були застосовані санкції як проти транснаціонального злочинного угруповання. Водночас ця військова компанія продовжує діяти не лише в Україні, а й у країнах Африки, інших регіонах.

Фото: Відкриті джерела