Про це повідомив держсекретар США Ентоні Блінкен.

Передача КНДР балістичних ракет Росії підтримує загарбницьку війну Росії, збільшує страждання українського народу і підриває глобальний режим нерозповсюдження. Сполучені Штати продовжують уважно стежити за будь-якою підтримкою, яку Росія надає КНДР в обмін на цю зброю, і використовуватимуть усі доступні інструменти для визначення і викриття осіб і організацій, причетних до поставок зброї між КНДР і Росією. Ми без вагань вживемо подальших дій

До санкційного переліку увійшли:

  • російська державна авіакомпанія «224-й льотний загін»;
  • гендиректор Володимир Міхєйчик;
  • Володимирський перспективний військово-дослідницький комплекс (російський військовий обʼєкт, що займається випробуваннями ракет);
  • російський ракетний полігон Ашулук.

Держдепартамент також визначив чотири літаки (два Іл-76 і два Ан-124, бортові номери RF-86898, RF-78757, RF-82011 та RF-82041) як «заблоковану власність». За оцінками відомства, ці літаки брали участь у перевезенні балістичних ракет КНДР і повʼязаних із ними вантажів у листопаді та грудні 2023 року.

Відомо, що Ашулукський полігон Збройних сил Росії розташований в Астраханській області на схід від залізничної станції Ашулук, на кордоні з Казахстаном. Призначений для випробування зенітно-ракетних озброєнь військ протиповітряної оборони й проведення військових навчань із застосуванням цієї зброї.

Співпраця Росії та КНДР

Північна Корея відправила Росії уже понад 10 партій боєприпасів, зокрема більш ніж мільйон артилерійських снарядів, про що стало відомо 1 листопада. Про це заявила Національна служба розвідки Південної Кореї.

16 листопада Росія та Північна Корея після двосторонніх переговорів з економіки, науки та технологій підписали протокол про розширення співпраці в різних сферах. Сторони обговорили кроки щодо “пожвавлення і розширення багатогранного двостороннього обміну і співпраці в різних сферах, зокрема торгівлі, економіці, науці й техніці”.

23 листопада КНДР отримала допомогу від Росії для успішного запуску супутника-шпигуна, про що свідчать дані розвідувальної агенції. Запуск став третьою спробою Північної Кореї після двох невдалих і першою після поїздки Кім Чен Ина до Росії у вересні, під час якої Володимир Путін пообіцяв допомогти Пхеньяну у створенні супутників.

Із серпня 2023 року російські кораблі регулярно відвідували північнокорейський порт Расон. За даними американської розвідки, таким чином Пхеньян надіслав до РФ близько 2000 контейнерів зі зброєю.

4 січня координатора Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що Росія вже давно придбала у Північної Кореї балістичні ракети та встигла використати їх для ударів по Україні. Дальність балістичних ракет, які придбала Росія у Північної Кореї, становить 900 кілометрів. Ними окупанти атакували Україну 30 грудня та 2 січня.

Генеральний прокурор України Андрій Костін підтвердив, що Росія вже використовувала на війні проти України ракети, які їй передала Північна Корея.