Про це розповів перший заступник голови Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Краснолуцький.
За його словами, Київводоканал вже провів пробну абсорбацію води. У результаті вона показала відповідність санітарним нормам. Крім того, забруднена вода з Десни ще навіть не досягла межі Київської та Чернігівської областей.
У зв’язку з тим, що погодні умови змінюються, йдуть дощі, також йде розбавлення води. Додатково насичується ріка новою водою, йде аерація. Відповідно, пляму розмиває. Тому на сьогоднішній день в межах київських водозаборів вода знаходиться повністю в нормі.
Забруднення Десни та Сейму – що відомо
Нагадаємо, 28 серпня у затоці річки Десна на Київщині виявили небезпечні отруйні речовини. Вони стікали по течії з російського кордону.
А 30 серпня перший заступник міністра захисту довкілля Олександр Краснолуцький розповів, що річку Сейм могли забруднити речовини, які потрапили з Росії. У Міндовкіллі вжили низку заходів, щоб забруднена вода не дісталася великих міст України, зокрема Києва.
Крім того, 10 вересня експерт мережі захисту національних інтересів “АНТС” та еколог Олег Листопад в ефірі КИЇВ24 розповів, що викид забруднення у Десну відбувся з цукрового заводу у селищі Тьоткіному Курської області. Пізніше цього ж дня цю версію підтвердив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Генеральний директор ПрАТ “АК “Київводоканал” Олег Лисюк повідомив, що Київ має декілька джерел для постачання питної води, а також великі запаси.
А 13 вересня начальник Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Сергій Жук повідомив, що потік небезпечних речовин у річку Сейм припинився і значно покращилися показники води. Річка поступово очищається, а показники кисню прийшли в норму. Спостерігається певний осад на дні Сейму, втім всі показники якості води в межах норми.