Його слова цитує «Голос Америки».

Ви всі бачили те, що сталося вчора в Дагестані, Росії. Це те, що можна описати лише як жахлива демонстрація ненависті, фанатизму та залякування. Деякі люди порівнюють це з погромами кінця 19-го та початку 20-го століття, і я думаю, що це, мабуть, влучний опис, враховуючи те відео, яке ми там бачили.

Кірбі вважає промовистим той факт, що російський президент не засудив насильство у Махачкалі.

Місцеві провінційні чиновники, звичайно, досить швидко засудили цей натовп, і я почув протягом останньої години, що пан Путін вирішив провести якусь зустріч із представниками служби безпеки. Але поза цим ми нічого не почули від Кремля: ані засудження, ані жодних закликів до припинення ненависті, дискримінації та фанатизму щодо євреїв, нічого. І я думаю, що це дуже промовисто.

Коментуючи заяви Путіна, мовляв, за подіями в Дагестані стоять країни Заходу та Україна, Кірбі сказав, що це «класична риторика» господаря Кремля.

Ну хіба це не мило? Це класична російська риторика, чи не так? Коли щось йде погано у вашій країні, просто звинувачуйте когось іншого, звинувачуйте в цьому зовнішні впливи. Захід не має до цього відношення. Це просто ненависть, фанатизм і залякування.

Заворушення в Махачкалі

У неділю 29 жовтня в Махачкалі (Дагестан, РФ) учасники антисемітської акції увірвалися в аеропорт і намагалися проникнути в літак із Тель-Авіва, шукаючи євреїв, натомість росіян пропускали. Натовп дагестанців зібрався в пошуках біженців з Ізраїлю. Унаслідок заворушень в аеропорту постраждало понад 20 людей.

Серед травмованих є як поліціянти, так і цивільні люди. Двоє перебувають у важкому стані. Як повідомляє Росавіація, аеропорт Махачкали закрито на приймання повітряних суден, попередньо до 6 листопада.

Пізніше влада РФ звинуватила Україну в організації антисемітських погромів. Так, голова Дагестану Сергій Меліков засудив заворушення з пошуком євреїв в аеропорту Махачкали, але заявив, що заклики до них виходили з України.

Водночас у НАТО заявили, що заворушення в дагестанському аеропорту Махачкала не вигідні Кремлю, хоч вони і є результат розпалювання ненависті російською пропагандою. Крім цього, на цю подію відреагували у Міністерстві закордонних справ Німеччини. У відомстві зазначили, що така поведінка — неприйнятна.

Фото: getty images