Про це йдеться в інтерв’ю Павела виданню Corriere della Sera.

У нас немає іншого вибору, окрім як дати Україні все необхідне для виконання її завдання з відновлення суверенітету і контролю над своїми кордонами. Будь-яка менша допомога була б нашою поразкою.

Він підкреслив, що як президент оцінює ситуацію щодо війни в Україні не тільки з військової точки зору, але й з точки зору принципів.

Павел переконаний, що перемога Росії зміцнила б ідею про те, що інші режими можуть досягати своїх цілей силою і що вони можуть покладатися на слабкість західних демократій.

Чеський президент вважає, що наступний рік буде ще складнішим для України, а прийдешня зима буде значним випробуванням.

Населенню буде важко, а з нерішучістю країн, які зараз підтримують Україну, почуття розчарування буде зростати. І природно, це створює ситуацію, яка не дуже сприятлива для продовження контрнаступальних операцій.

Він також впевнений, що зима дасть Росії, яка вже встигла перевести свою промисловість на воєнний лад, час на відновлення. Павел нагадав, що росіяни виробляють набагато більше боєприпасів великого калібру, більше танків, набирають більше солдатів. А також ведуть переговори з кількома країнами про постачання.

Якщо ми змарнуємо можливість зберегти нашу підтримку України, наступний рік може бути ще більш сприятливим для Москви. Цей рік є ключовим для того, щоб закласти основи успіху, наступний рік буде складнішим.

Допомога від США скорочується, що це означає

Нагадаємо, що заступниця речника міністерства оборони США Сабріна Сінгх заявила, що США й далі виділятимуть пакети військової допомоги Україні, але розмір стане меншим.

За її словами, США вже витратили понад 95% від суми з $62,3 млрд, виділених Україні. Залишилося близько $1 млрд у резервах. Окрім того, вона додала, що Україна покладається на підтримку інших країн.

Водночас у вівторок, 7 жовтня, демократи в Сенаті США заблокували спроби республіканців швидко схвалити законопроєкт про надання надзвичайної допомоги Ізраїлю без передбачених коштів для України. Так, 3 листопада Палата представників США схвалила законопроєкт про допомогу Ізраїлю на суму 14,3 мільярда доларів. У цьому проєкті немає згадок про Україну, попри прохання Байдена обʼєднати допомогу Ізраїлю та нашій державі.

При цьому, в ЄС попереджають, що перемога над Росією не буде швидкою, а допомога США Україні, ймовірно, скоротиться. Саме тому країни Євросоюзу мають бути політично готовими на цьому тлі продовжувати підтримувати Україну.