Про це повідомив нардеп від фракції “Голос” Сергій Рахманін в інтерв’ю “Українській правді“.

Додаткова мобілізація вплине не лише на демографію, а також на економіку України, адже це “висмикне” тих людей, які можуть заробляти та платити податки. Він впевнений — у Генштабі розуміють, що потреби у підвищенні мобілізаційного віку немає.

“Військові вже отримали певний ресурс, коли вік мобілізації було знижено до 25 років. Однак чи вистачить цього ресурсу і що варто змінити в процесі мобілізації, у Генштабі зможуть сказати не раніше кінця вересня”, — зауважив депутат.

Рішення про мобілізацію, за словами нардепа, є військово-політичним, адже йдеться про молодих людей, які можуть виконувати бойові завдання краще, ніж чоловіки 50+ років. І хоча молоді люди потрібні ЗСУ, цей прошарок в Україні не такий великий.

“За рівнем народжуваності та за рівнем смертності ми на останньому місці у світі, тому з демографічного погляду це — великий ризик”, — зазначив нардеп.

Заборона мобілізації обмежено придатних до 25 років

20 вересня нардеп Олексій Гончаренко розповідав, що Сухопутні війська видали директиву, яка забороняє мобілізацію військовозобов’язаних віком до 25 років. Тоді політик зазначав, що текст директиви публікувати не можна, адже він знаходиться під грифом.

17 вересня спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук підтвердив, що таке рішення готувалося, але поки немає закону, буде видано спеціальний наказ. Окрім того, Рада вживатиме заходів реагування щодо чоловіків, яких мобілізували до цього рішення.

23 вересня відповідне рішення було затверджено Верховною Радою — тепер призов обмежено придатних з 18 до 25 років можливий лише за письмовою згодою.