Про це повідомляє Національна поліція України.

Заступниці голови ВЛК районного ТЦК та лікарю підстанції екстреної медичної допомоги слідчі повідомили про підозру.

Їхні дії кваліфіковані за ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як працювала схема

Поліціянти з’ясували, що налагодила функціонування схеми заступниця голови військово-лікарської комісії, яка залучила до протиправної діяльності лікаря підстанції екстреної медичної допомоги. КИЇВ24

Спільники допомагали чоловікам мобілізаційного віку отримати групу інвалідності, що дає підстави уникнути призову до ЗСУ.

Для цього зловмисники вносили до медичних документів фіктивну інформацію про наявність у них відповідного захворювання. Надалі ці документи потрапляли на розгляд ВЛК, члени якої приймали позитивне рішення.

За свої послуги фігуранти просили від 3 до 8 тисяч доларів

За результатами проведення обшуків у спільників вилучили 182 000 доларів та 6500 євро, що у гривневому еквіваленті становить майже 8 млн гривень. Також вилучили чорнові записи із прізвищами “клієнтів”, діагнозами, сумами грошових коштів, документи медичного характеру тощо. 

Справа щодо керівниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи

3 та 4 жовтня 2024 року правоохоронці провели низку обшуків у службових кабінетах та за місцем проживання посадовиці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи та її близьких родичів.

У керівниці МСЕК в робочому кабінеті було виявлено 100 тис. доларів США, а також низку підроблених медичних документів, списки ухилянтів із прізвищами та фіктивними діагнозами.

У ДБР зазначили, що Тетяні Крупі повідомлено про підозру у незаконному збагаченні (ст. 368-5 КК України) та фігурантку вже затримано. Водночас Державне бюро розслідувань вивчає списки ухилянтів, які знайшли під час обшуків у робочому кабінеті Крупи. Якщо буде доведено, що у людини зі списку неправильний діагноз, який “встановлений” з метою ухилення від мобілізації, їй може загрожувати від трьох до п’яти років позбавлення волі.

Крім того, 11 жовтня на засіданні Хмельницької ОВА на тлі скандалу з керівницею Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи було прийнято рішення про тотальну перевірку та посилення мобілізації. Зазначалося, що ОВА проведе перевірку обласних МСЕК та всіх військово-лікарських комісій (ВЛК).