Про це розповів в етері КИЇВ24 експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев.

Буде підвищення тарифів на електроенергію. Щодо тарифів на розподіл та передачу електроенергії, вони будуть збільшені. Це процес, який відбувається щоквартально.

За словами Геннадія Рябцева, подібні зміни спричинені нещодавніми обстрілами України росіянами та пошкодженням енергетичних об’єктів.

Ці зміни спричинені методикою, за якою визначаються економічно обґрунтовані тарифи. Ціни мають бути підвищені, бо немає іншого джерела доходів у компаній, які генерують енергію для поточних ремонтів.

Нагадаємо, що на початку березня уряд заявив, що не збирається підвищувати тарифи на світло. Про це розповів міністр енергетики України Герман Галущенко в етері національного телемарафону.

Водночас, за його словами, це ще не означає, що з 1 травня 2024 року тариф обов’язково буде переглянуто.

Атака РФ на енергетичну інфраструктуру України

Останніми тижнями російська армія відновила удари по енергетичній інфраструктурі.

Так, 22 березня у Міненерго заявили, що Російська Федерація вчиняє наймасштабнішу атаку на енергетичну систему України за останній час. Є повідомлення про влучання в об’єкти генерації й системи розподілу в різних областях.

За словами мера Харкова Ігоря Терехова, російська армія зруйнувала практично всю комунальну та приватну енергетичну інфраструктуру Харкова.