Про це йдеться у розборі LIGA.net.
Через використання генераторів у переробній промисловості ціна на продукти може зрости від 5% до 10%. Однак це відбуватиметься поступово. Ціни почнуть рости вже восени, коли світловий день почне зменшуватись, як і температура повітря. Через це до опалення та генераторів доведеться звертатися все частіше.
У Спілці молочних підприємств України зростання витрат на альтернативні джерела живлення оцінили у 5-7%. Найбільше зростання можливе у переробних підприємствах іншої агропродукції. Поки що там запевняють, що ці витрати не швидко перейдуть у магазинні цінники.
Є і хороша новина: восени ціни на овочі та фрукти будуть найнижчими, адже це період врожаю, тому звичайний споживач не відчує, що йому потрібно компенсувати “генераторні” витрати. Тривалі відключення світла у липні призвели до розривів так званих температурних ланцюжків у процесі доставлення продуктів від виробника до споживача і як результат – псування продуктів.
Окрім того, у липні через надмірно високу температуру стався “розрив температурних ланцюжків”, коли у процесі доставлення продуктів від виробника до полиць супермаркету зафіксовано псування товару. Окрім того, товар може псуватись на полицях супермаркету ще до того, як потрапить до споживача. Через це торговельні мережі вимушені повертати продукцію виробнику.
Особливо від цього страждає морозиво – його вимушені списувати вже одразу після тривалих відключень, хоча деякі супермаркети намагаються продавати його за половину ціни.
Водночас поки літо, ціни на продукти знижуються. Так, падають ціни на картоплю нового врожаю, дешевшає томат та баклажан.