Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

«Попри виклики війни, столиця продовжує розвивати цифровий простір, що охоплює ключові сфери життя, зокрема освіту. Для ухвалення ефективних управлінських рішень у Києві запровадили освітні дашборди – інструменти, які автоматично збирають і аналізують дані про стан освітньої сфери. Це дає можливість міській владі, директорам шкіл та освітянам оперативно реагувати на потреби, розподіляти ресурси та планувати розвиток освіти», − розповів Валентин Мондриївський під час виступу на форумі.

Він додав, що в сучасних умовах безпека дітей у школах є пріоритетом. У столичних закладах освіти діють системи відеоспостереження, охоронні системи, IoT-рішення для контролю доступу та протипожежного захисту. На сьогодні встановлено 3 673 камери відеоспостереження, а 87% шкіл, включно з укриттями, мають стабільний доступ до інтернету, що дає змогу продовжувати навчання під час тривог.

Форум організований Департаментом освіти і науки у співпраці з Департаментом інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, за підтримки Klitschko Foundation і Київ Цифровий.

«Турбота про безпеку, добробут та освіту наших дітей у часи найбільших викликів важлива для Klitschko Foundation. Сьогодні ми зосереджені на багатьох проєктах, які здатні забезпечити це. І ефективна взаємодія та співпраця з органами міської влади – важлива частина втілення та масштабування позитивного досвіду», – зазначає директорка Klitschko Foundation Ангеліна Осадча.

У столичних закладах освіти запровадили низку цифрових рішень, які спрощують комунікацію між освітянами, учнями та їхніми родинами. Зокрема, електронні журнали, цифрові учнівські квитки, онлайн-запис до шкіл і садочків, сервіси для переведення між закладами освіти. Педагогам доступні інструменти на основі штучного інтелекту, які автоматизують підготовку до уроків та аналіз навчальних результатів.

«Цьогоріч Київ продовжить цифровізацію освітнього процесу. Заплановано впровадження освітніх дашбордів нового покоління, удосконалення системи моніторингу закладів освіти, розвиток інструментів аналітики та покращення цифрових сервісів для всіх учасників навчального процесу. Столиця України демонструє лідерство в діджиталізації освіти, створюючи ефективну, зручну та безпечну систему для кожного здобувача знань. Київ інвестує в майбутнє, забезпечуючи доступ до якісної освіти навіть у найскладніших умовах», − заявив Валентин Мондриївський.

У форумі також взяла участь делегація освітян із Миколаєва у межах проєкту «Освітні діалоги». Нагадаємо, це проєкт Департаменту освіти і науки КМДА, створений для обміну досвідом та поширення найкращих освітніх практик столичної освіти в усі заклади України.

Нагадаємо, що Громадська організація «Центр громадської експертизи» запустила проєкт «БізОН» — промоція, трансформація та інклюзивний розвиток бізнес-освіти у вибраних областях України.