Про це повідомив Денис Шмигаль.
Сьогодні ми досягли принципових домовленостей з Комітетом власників єврооблігацій України.
Як зазначає прем’єр-міністр, це важливий етап процесу реструктуризації боргу, що дозволить зекономити 11,4 млрд дол. США на його обслуговуванні протягом наступних трьох років та 22,75 млрд — до 2033 року.
Таким чином Україна зможе вивільнити ресурси на нагальні потреби: оборону, соціальний захист та відновлення.
Україна і спецкомітет кредиторів не досягли угоди про умови реструктуризації євробондів у червні: яка причина
Нагадаємо, у червні Україна і спецкомітет кредиторів не досягли угоди про умови реструктуризації євробондів.
Тоді стало відомо, що власники облігацій відхилили пропозицію України знизити вартість валютних облігацій на 60% на переговорах цього місяця.Комітет інвесторів, який представляє власників близько 20% облігацій, натомість запропонував знизити вартість облігацій спочатку на 20%, згодом на 22,5%.
Проте, за даними Мінфіну, МВФ заявив, що це призведе до невиконання ключових боргових зобовʼязань. Україна запропонувала власникам євробондів два варіанти обміну всіх тринадцяти серій єврооблігацій: на серію інструментів з фіксованим доходом (прості облігації) та державні деривативні інструменти або на серію простих облігацій, пояснили в пресслужбі міністерства.
Деривативні інструменти з варіанта передбачають конвертацію у прості облігації з фіксованою дохідністю у 2027 році, номінальна вартість яких залежатиме від показників податкових надходжень України та досягнення показників зростання ВВП згідно з базовим прогнозом МВФ.
Обидва варіанти у пропозиції реструктуризації боргу України передбачають номінальне зниження боргу від 25% до 60% залежно від темпів відновлення країни протягом періоду дії програми МВФ, йдеться у пресрелізі.