Про це пише DW.

Відомо, що Європейський парламент переважною більшістю голосів підтримав ініціативу Європейської комісії створити спеціальний Фонд допомоги Україні на суму до 50 мільярдів євро. “За” проголосували 512 депутатів, “проти” – 45, ще 63 утрималися.

До голосування два парламентські комітети: з бюджету та закордонних справ, проаналізували план Єврокомісії й прийняли новий документ. У ньому вони безумовно підтримали програму допомоги Україні, але додали додаткові умови для її отримання. Це була пропозиція, за яку голосував Європарламент.

Два пункти: про підзвітність і використання заморожених активів Росії, додали до проєкту Фонду допомоги Україні, щоб зробити його більш амбітним. Це підтримали багато депутатів на дебатах 16 жовтня, перед голосуванням. Вони також виступили за конфіскацію російських активів і за створення системи, що запобігає корупції в рамках Фонду.

Європарламент пропонує, аби Фонд базувався на плані реконструкції, який має розробити український уряд після консультацій з громадянським суспільством і який має враховувати критерії для вступу до ЄС.

Далі план має схвалити Верховна Рада і надіслати на затвердження Євросоюзу. Єврокомісар з бюджету Йоганнес Ган каже, що Брюссель допомагає Києву у підготовці плану. У план мають увійти заходи для реформ і інвестицій, а також показники, які свідчать про їх виконання. Має бути також графік всіх етапів плану. Євродепутати вимагають, щоб Київ і Брюссель повідомляли їх про кожен крок, пов’язаний з Фондом допомоги Україні.

Нагадаємо, що 3 жовтня Європарламент підтримав поправки до бюджету про створення Українського фонду.

Фото: відкриті джерела