Про це заявив президент України Володимир Зеленський у документальному фільмі про західний напрямок для України, що транслював телемарафон.
Ми багато зробили, щоб у більшості своїй всі були на нашому боці. Україну ніхто не бачив у НАТО. Якщо чесно, усі обіцянки в 2008-му і до цього, починаючи з 90-х, яка безпека повинна бути в України – це не більше, ніж слова.
За словами Зеленського, попри те, що на початку ні одна з країн до вступу України в НАТО готовою не була, на сьогодні більшість союзників цього прагнуть.
Втім, Зеленський визнав, що досі залишаються й ті держави, які членства України в НАТО бояться.
Не можна сказати, що вони бояться Росії. Деякі бояться наслідків.
Вступ України в НАТО
Нагадаємо, що під час візиту до Києва, 3 жовтня, генсек НАТО Марк Рютте заявив, що Україна, як ніколи раніше, близька до НАТО. Рютте нагадав, що на останньому саміті НАТО у Вашингтоні в липні союзники домовились, що український шлях до членства в НАТО є незворотним.
Видання The Washington Post писало, що, ймовірно, одним із кроків до вступу в НАТО буде пропозиція щодо відмови від окупованих територій. В умовах бойових дій і труднощів на фронті, українська громадська думка поступово змінюється. Хоча Київ не має наміру поступатися своїми територіями, все більше українців готові до тимчасових компромісів, якщо вони забезпечать членство в НАТО або гарантії безпеки від союзників.
Політтехнолог Олег Постернак наголошував, що на Банковій, ймовірно, готується сценарій референдуму щодо вступу України до НАТО у випадку ухвалення відповідного рішення. Цей референдум може припасти на парламентські та президентські вибори в США, які відбудуться в листопаді.