Про це повідомляє Reuters.
“Якщо ми хочемо миру в Україні, ми повинні забезпечити гарантії безпеки. Жоден інший спосіб не буде дешевшим, ніж стаття 5 НАТО”, — зазначив Ландсбергіс.
За словами міністра, результат війни буде вирішено лише на полі бою.
“Ілюзія — говорити, що ми не можемо забезпечити Україну всім необхідним”, — додав Ландсбергіс.
Вимога України
3 грудня Міністерство закордонних справ України заявило, що країна відкидає будь-які альтернативи вступу до НАТО. Цю заяву було зроблено в 30-ту річницю Будапештського меморандуму, за два дні до річниці його підписання 5 грудня.
Україна закликає США, Велику Британію (підписантів Будапештського меморандуму), Францію, Китай (які приєдналися до меморандуму), а також усіх членів Договору про нерозповсюдження ядерної зброї підтримати надання Україні ефективних гарантій безпеки. На думку України, такою гарантією є повноправне членство в НАТО.
“Маючи гіркий досвід Будапештського меморандуму, ми не приймемо жодних альтернатив, сурогатів чи замінників повноправного членства України в НАТО”, — зазначило МЗС.
Стаття 5 НАТО
Стаття 5 Північноатлантичного договору є ключовою нормою щодо колективної оборони. Вона передбачає, що збройний напад на одного чи кількох членів НАТО розглядається як напад на всіх союзників, і кожен із них надасть допомогу у відповідь на цей напад. Це зобов’язання включає можливість застосування Збройних сил для захисту й відновлення безпеки в регіоні Північної Атлантики.