Про це повідомили в Міністерстві освіти та науки.

Такий калькулятор допоможе вступникам розрахувати бали за результатами НМТ. Для цього варто скористатися порядком прийому студентів під час вступної кампанії. У ньому можна знайти коефіцієнти, які потрібні для заповнення окремих полів.

Як вступникам скористатися онлайн-калькулятором:

Для калькулятора потрібно додати поля із балами вступних випробувань (НМТ/ЗНО) та відповідними коефіцієнтами для певної спеціальності (додаток 7 у Порядку прийому студентів). Для НМТ чи ЗНО 2024 року діятимуть коефіцієнти всіх років.

Якщо вступ передбачає творчий конкурс, то треба додатково заповнити поле “Вступне випробування 5” з відповідним коефіцієнтом з додатку 7.

Студентам, які планують вступати на бакалаврат за напрямками аграрних наук, економіки та управління, і склали або реєструвались на єдине фахове вступне випробування, треба заповнити “Вступне випробування 6” із ваговим коефіцієнтом 1.

Також вступники мають зазначити такі додаткові бали, якщо мають їх

▪️ від 0–10 — за успішне закінчення в рік вступу підготовчих курсів ЗВО для вступу до нього на спеціальності, яким надається особлива підтримка (додаток 6);

▪️ 10 — заповнюють призери та переможці чемпіонатів Європи та світу з олімпійських видів спорту (зокрема серед школярів), Всесвітньої гімназіади, чемпіонатів України (з олімпійських видів спорту) під час вступу на спеціальності Середня освіта (Фізична культура) та Фізична культура і спорт.

Окремо варто додати такі коефіцієнти:

▪️ регіональний коефіцієнт

Якщо обраний ЗВО розташований у Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській – коефіцієнт 1,07; у Дніпропетровській та Полтавській областях, а також Бучанському районі Київської області – 1,04.

▪️ галузевий коефіцієнт — 1,02, якщо подаєте заяви з пріоритетностями 1 та 2 на спеціальності, яким надається особлива підтримка (додаток 6 до Порядку прийому).

Після того, як усі необхідні дані внесені, потрібно натиснути “Розрахувати” та отримати результат.

“Калькулятор достатньо гнучкий і враховує різні ситуації та бонуси для вступників. Головне — правильно заповнити потрібні поля”, – підсумували у МОН.

Нагадаємо, Міносвіти змінило умови вступу на бакалаврат, магістратуру, доктора філософії/мистецтва. Зміни у правилах вступу пов’язані з воєнно-політичною ситуацією в країні, саме тому Міносвіти врахувало основні аспекти щодо іспитів, які необхідні для підтвердження високого рівня знань, компетенцій та навичок вступників